• Головна
  • Новини
  • Бази даних працівників та членів релігійних організацій не треба буде реєструвати...

Бази даних працівників та членів релігійних організацій не треба буде реєструвати

11.09.2012, 10:41
За ухвалення урядового законопроекту № 10472-1 у першому читанні за основу проголосувало 254 картки народних обранців.

Верховна Рада підтримала ініціативу про внесення змін до Закону України «Про захист персональних даних», повідомляє Інститут релігійної свободи.

За ухвалення урядового законопроекту № 10472-1 у першому читанні за основу проголосувало 254 картки народних обранців.

Прийняті парламентом поправки передбачають, що “володілець персональних даних звільняється від обов’язку реєстрації баз персональних даних, ведення яких пов’язано із забезпеченням та реалізацією трудових відносин”. 

Це стосується і баз даних членів громадських, релігійних організацій, професійних спілок та політичних партій, які також пропонується звільнити від обов’язку реєстрації.

При цьому, як виключення, релігійна організація може здійснювати обробку персональних даних про релігійні або світоглядні переконання громадян “із забезпеченням відповідного захисту”.
    
Як і раніше реєстрація баз персональних даних буде здійснюватися за заявочним принципом шляхом повідомлення. 

Нагадаємо, що ухвалення Закону України «Про захист персональних даних» викликав чимало критики та різночитань щодо його практичного застосування. Зокрема, відповідну заяву оприлюднила Українська Православна Церква (в єдності з Московським патріархатом), а Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вирішила підготувати свої пропозиції з цього приводу.