Бенедиктинський монастир у горах Німеччини прихистив  біженців з України

06 червня, 11:16
Суспільство
Бенедиктинський монастир у горах Німеччини прихистив  біженців з України - фото 1
Понад 6 мільйонів біженців покинули Україну, рятуючись від війни, повідомляє Верховний комісар ООН.

Про те, як у Німеччині в гірському монастирі 14 століття прихистили наших земляків, - розповідає ТСН.

Старовинний бенедиктинський монастир Етталь в баварських Альпах вважається однією з туристичних перлин Німеччини. Саме цей монастир прихистив українців, які втекли від війни.

Патер Йоганнес Браун - один з тих, хто вважав, що монахи-бенедиктинці не повинні залишатись осторонь, тож мають забрати до себе стільки біженців, скільки зможуть. Наразі в монастирі близько сорока українських біженців, переважно, жінки та маленькі діти.

Слово «Маріуполь» для патера Йоганнеса це синонім болю та несправедливості. Коли в чотирнадцятому розпочалась війна на Донбасі, монастир Етталь прийняв тут групу маріупольських дітей. І досі священик-бенедиктинець не може збагнути, чому очільник «сестринської» російської церкви підтримує того, хто роками продовжує влаштовувати українцям пекло на землі.

Гості монастиря досі болісно реагують на кожен гучний звук, навіть, розуміючи, що війна дуже далеко від альпійських гір. Свідомість відмовляється розуміти, що літаки тут не скидають бомби.

Монастир дав українцям не тільки дах над головою. Тут підшуковують роботу дорослим. І навіть дбають про освіту дітей. Але попри можливість легалізуватись в Німеччині, за яку чіпляються біженці з інших країн, українські гості монастиря не планують тут затримуватись надовго. А деякі вже повернулися додому.

Патер Йоганнес радить своїм гостям дочекатися кінця війни.