Не буде нових храмів та християнської етики у школах, будуватимете в'язниці та виправні колонії, - Митрополит Епіфаній

21 жовтня, 09:21
Православні
Не буде нових храмів та християнської етики у школах, будуватимете в'язниці та виправні колонії, - Митрополит Епіфаній - фото 1
В Україні протидіють викладанню у школах християнської етики.

Про це 15 жовтня у Facebook написав предстоятель Православної Церкви України (ПЦУ) Митрополит Епіфаній, презентуючи своє інтерв'ю YouTube-каналу DetectorUA.

"Переконаний, що у школах необхідно продовжувати викладання християнської етики, але, на жаль, ми бачимо шалену протидію цьому. І питання тут зовсім не в нестачі викладачів, бо спеціалістів у нас вистачає – освітні заклади їх випустили достатньо. Тут проблема в іншому – у небажанні цього робити", – сказав він.

За словами Митрополита, "є деякі сили в Україні, які говорять, що не можна пускати релігійні знання у школу".

"Церква проповідує моральні цінності, а зараз, на жаль, агресивний секуляризм навіює нам інші "цінності", власні стереотипи, і це вкладається у книги, підручники, намагаючись змалечку привити дітям те, що є чужим для нашої культури, традиції, цінностей", – пояснив Митрополит Епіфаній.

За словами очільника ПЦУ, предмет не обов'язково називати саме "християнською етикою", головне, "щоб це був предмет морального, духовного спрямування, бо якщо такого виховання не буде зі школи, то будуть інші проблеми".

"Мене часто запитують: "Навіщо вам будувати нові храми, вам недостатньо тих, що є? Навіщо викладати цю християнську етику у школі?" Я відповідаю: "Добре. Ви не хочете будувати храми, викладати християнську етику у школі? Тоді будете будувати в'язниці, виправні колонії, наркологічні диспансери". Чому не можна викладати добро у школі? Бо зло протидіє, і воно буде протидіяти. А ми хочемо цьому запобігти", – пояснив Митрополит Епіфаній.