БФ «Карітас Івано-Франківськ» допомагатиме дітям і молоді з інвалідністю

БФ «Карітас Івано-Франківськ» допомагатиме дітям і молоді з інвалідністю - фото 1
Представники Церкви і влади Івано-Франківська та інших територіальних громад 30 березня обговорили питання надання соціальних послуг молоді з інвалідністю на території Івано-Франківської міської територіальної громади. Під час засідання круглого столу йшлося також  про діяльність Івано-Франківського міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Дивосвіт», про роль БО «БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» в соціальній інтеграції осіб з інвалідністю, про успішні практики підтримки ініціатив БО «БФ «Карітас Івано- Франківськ».

«Сьогодні ми ініціювали цю зустріч з єдиною метою – донести наші пропозиції щодо того, як опікуватися молоддю з інвалідністю, - наголосив генеральний директор БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» отець Володимир Чорній. - Бо ми знаємо, що в кожному населеному пункті є така молодь. Такі люди переживають великі незручності фізичні і психологічні. На жаль, мало можливостей займатися ними, соціалізувати і інтегрувати в суспільстві. «Карітас» має успішний досвід створювати групи самодопомоги у різних церковних парафіях і виводити таких осіб з депресій, з домівок, даючи їм можливість соціалізуватися, побачити світ іншими очима. Хочемо донести до влади, що могли б разом послужити їм якомога більше».

Івано-Франківський «Карітас» виступив з ініціативою організовувати в окремих населених пунктах територіальної громади спільноти родин, у яких є діти та молодь з інвалідністю. Виділити окремі приміщення для роботи з ними, для цього фонд уже підготував працівників-волонтерів.

Присутнім на засіданні круглого столу був митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин. «Як ми знаємо, в Україні проходить територіальна реформа. Маємо змінюватися і наші підходи до праці і те, що творимо різні спільні справи, об’єднуємося в асоціації, щоб служити для країни і людей, які потребують нашої допомоги. Бути байдужими до них було б нечесно з нашого боку. Маємо творити спільні плани у спільній любові і допомозі. Завжди намагаюся підтримувати такі ініціативи, бо так об’єднується Церква, держава і влада», - підкреслив він.

За підсумками обговорень і виступів представників владних структур, Церкви і благодійних організацій було досягнуто спільних домовленостей щодо організації допомоги і розвитку соціального служіння в Івано-Франківській та інших ОТГ.