Біль наповнив наші серця, - римо-католицькі єпископи відреагували на виступ гурту з іконами та хрестами у Тернополі

05 серпня, 11:56
Суспільство
Біль наповнив наші серця, - римо-католицькі єпископи відреагували на виступ гурту з іконами та хрестами у Тернополі - фото 1
Конференції Римо-Католицьких єпископів України закликали молитися і за тих, хто вчинив акт богохульства під час фестивалю «Файне місто» у Тернополі, і за тих, хто брав у ньому участь.

Про це йдеться у заяві єпископату.

"Біль наповнив наші серця, коли ми дізналися про богохульний виступ групи «Batushka» на фестивалі «Файне місто», що відбувався в м. Тернопіль. Учасники групи, яка приїхала з Польщі, були одягнені у православний монаший одяг, використовували сатанинську символіку, змішану з літургійними атрибутами та іконами, зокрема з іконою Пресвятої Діви Марії, а свої виступи наповнювали антихристиянським змістом. Також під час фестивалю відбувалися імітації Святих Таїнств, як Євхаристія і Таїнство Шлюбу, а учасниками цих негідних актів були переважно молоді люди. Смутку і болю додає той факт, що це сталося у місті, яке від початку свого заснування, тобто від 1540 року, плекало і розвивало спадщину християнської Європи", - йдеться документі.

Єпископи РКЦ в Україні вважають, що цей випадок свідчить про прогресуючу дехристиянізації у Європі, Україні.

"Тому першою нашою відповіддю має бути молитва та євангелізація. Віримо, що молитва за грішника може більше вчинити, ніж будь-яка агресія у його бік. Саме так поводився св. Стефан перед тими, хто його каменував (Діяння 7). Прагнемо Вас запросити до молитви і за тих, хто вчинив акт богохульства, і за тих, хто взяв у ньому участь. Молімося про дар навернення і покаяння для цих осіб. Також доєднаймо до наших зусиль молитву винагородження (експіаційну) за цей антихристиянський акт. Зокрема просимо Вас, Дорогі Вірні, про одну із таких експіаційних молитов у найближчу неділю 8 серпня 2021", - зазначають автори звернення.