Білорусь: у католицький собор після виконання «Магутни Божа» вдерлися силовики

Білорусь: у католицький собор після виконання «Магутни Божа» вдерлися силовики - фото 1
У Білорусі співробітники міліції прийшли в католицький кафедральний собор Пресвятої Діви Марії в центрі Мінська з повідомленням про порушення закону. Приводом стало виконання у будівлі релігійного гімну «Магутни Божа» («Могутній Бог»).

Про це повідомив у фейсбуці єпископ Юрій Кособуцький. Раніше Олександр Лукашенко погрожував виконавцям пісні, передає Радіо Свобода.

«Магутни Божа» (авторська назва – «Молитва») – вірш білоруської поетеси Наталії Арсеньєвої, написаний у 1943 році, його поклали на музику. Після Другої світової війни авторка жила в еміграції, працювала на Радіо Свобода і активно брала участь у житті білоруського співтовариства. Пісня була популярна в емігрантів, а на початку 90-х пропонувалася спеціальною комісією білоруського парламенту як державний гімн країни.

Зараз гімн регулярно виконується опозицією. Мінсько-Могилевська католицька архиєпархія закликала виконати його в храмах 3 липня, коли в країні відзначається День незалежності. 2 липня Олександр Лукашенко, виступаючи на урочистих зборах на честь свята, застеріг католиків від виконання пісні.

За словами єпископа, міліціонери прийшли у собор 4 серпня, на наступний день після виконання гімну. Він зазначив, що співробітники самі не знали, яку саме норму закону порушили віруючі. «Гімн «Магутни Божа» – це, перш за все, молитва за нашу багатостраждальну батьківщину і за наш народ», – написав він, додавши, що пісня об’єднує в країні не тільки віруючих усіх гілок християнства, а й людей, які не ототожнюють себе з релігією.