Білоруський пранкер влаштував у школах РФ "хресний хід" з іконою Степана Бандери

01 березня, 14:40
Суспільство
Білоруський пранкер влаштував у школах РФ "хресний хід" з іконою Степана Бандери - фото 1
Білорус Владислав Бохан влаштував пранк і від імені Російського історичного товариства розіслав по російських школах оголошення про проведення "Всеросійської акції пам'яті місцевошанованих святих".

Про це повідомляє УНІАН.

Як розповів сам Бохан у своєму телеграм-каналі, у російських школах мали вшанувати "двох захисників Києво-Печерської лаври, полеглих від рук київського режиму". За легендою, йшлося про "святого Степана" і "святу Світлану", які нібито в лютому 2024 року були канонізовані УПЦ МП.

При цьому пранкер зажадав, щоб російські школи роздрукували репродукції ікон, прикріплені до листа, вставили їх у рамки і пройшли з ними хресним ходом до місцевих церков і каплиць. Після цього потрібно було відправити звіт про виконану роботу.

"За дивовижним збігом святим Степаном виявився Степан Бандера, а святою Світланою виявилася... Ні, не Тихановська (з чого б їй стільки честі? Світлана Снєжко, "суддя" (Барановицького району та міста Барановичі), яка визнала мій канал у Білорусі екстремістським. Я ж казав, що помщуся, – додав Бохан.

У деяких школах зрозуміли, що їх розігрують і звернулися в поліцію, повідомив російський телеграм-канал SHOT. Там назвали пранк "максимально богохульною провокацією українського ЦІПсО", а "святу Світлану" прийняли за Світлану Тихановську.

Білоруський пранкер влаштував у школах РФ 'хресний хід' з іконою Степана Бандери - фото 130539

При цьому щонайменше у двох школах на Камчатці на розіграш зголосилися і прохання виконали, і навіть надіслали фотозвіт.

Так, у Петропавловську-Камчатському до вшанування "святих Степана і Світлани" залучили навіть учнів. Їх сфотографував з "іконами" та лампадками в руках. Водночас в іншій школі вчителі створили "іконостас", навколо якого вишикувалися з посмішками.