Більшість українців уже святкує Різдво 25 грудня, – триває опитування в “Дії”

24.12.2022, 14:53
Культура
Більшість українців уже святкує Різдво 25 грудня, – триває опитування в “Дії” - фото 1
У застосунку “Дія” запустили опитування щодо того, коли святкувати Різдво, в якому станом на 13:30 суботи, 24 грудня, впевнено перемагає дата 25 грудня.

Про те, що відкрито таке голосування, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

“Все більше українців зустрічають Різдво 25 грудня. Так, як це робить більша частина світу. І так, як це було у 1918 році після проголошення незалежності Української Народної Республіки.

Але також багато українців віддають перевагу старому стилю. І святкують Різдво 7 січня.

Заходьте в Дію й обирайте свій варіант. Гарного Різдва, коли б ви його не святкували”, – написав Федоров.

У день Святвечора за григоріанським та новоюліанським календарями, 24 грудня, за святкування Різдва цієї неділі проголосували близько 60% із понад 245 тисяч українців, що вже взяли участь в опитуванні.

Водночас, як повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, голосування триватиме з 24 до 30 грудня.

Ткаченко також нагадав, що насправді всі християни святкують Різдво Христове в один день – 25 грудня. Різниця лише в тому, за яким календарем вони рахують — григоріанським (новий стиль) чи юліанським (старий стиль). І за старим Різдво припадає на 7 січня.

Як відомо, Римо-Католицька церква, більшість протестантських церков, а також більшість православних церков світу (Грецька, Болгарська та ін.) святкують Різдво 25 грудня, за сучасним григоріанським чи новоюліанським календарем.

Офіційно ПЦУ, УГКЦ та Московський Патріархат святкуватимуть Різдво Христове 7 січня – за юліанським календарем, тобто за “старим стилем”.

В Україні з 2017 року 25 грудня, як і 7 січня, є офіційним вихідним днем.

В останні роки в Україні почалася дискусія щодо перенесення дати святкування “православного” Різдва на 25 грудня. Рік у рік зростає число прихильників цієї ідеї, але воно ще менше 50%.