Біля історичного храму Святого Духа у Львові відновлено Богослужіння

13.06.2022, 10:52
Католики
Біля історичного храму Святого Духа у Львові відновлено Богослужіння - фото 1
Поблизу Церкви Святого Духа, що на вул. Коперніка, 36, відновили Богослужіння. Зокрема, у понеділок, 13 червня, у храмовий празник тут звершили Божественну Літургію.  Про це повідомив адміністратор парафії Святодухівського храму у Львові отець Павло Дроздяк.

Перед початком Літургії віряни почули доповідь «Церква Святого Духа у Львові – осердя українського духовно-релігійного та культурно-наукового життя» від проректора, директора Інституту історії церкви Українського Католицького Університету Олега Турія. Про це інформує "Твоє місто".

Після Богослужіння відбудеться збір коштів для ЗСУ.

Відновлення Літургій також приурочили до 130-річчя з дня уродин Патріарха Йосипа Сліпого.

У вересні 1939 року під час бомбардування міста церкву Святого Духа разом з бібліотекою Богословської академії зруйнувала німецька бомба. Від комплексу вціліла лише триярусна барокова вежа-дзвіниця. Зараз історія практично повторюється.

«Це перша частина великого проекту. Йдеться про благоустрій території довкола церкви та музею «Русалки Дністрової». У час війни не можемо говорити про коштовні об’єкти, але мусимо творити простір для молитви Святого Духа. Тим більше, що перебуваємо у контексті 130-річниці від дня народження Патріарха Йосипа Сліпого. А однією з його мрій було відновлення саме цього простору», – каже отець Павло Дроздяк.

«Храм Святого Духа знищила авіаційна бомба і зараз маємо наче паралель, коли авіаційні бомби знову знищують храми. Цей простір нагадує нам про минулі події, які відбуваються у сучасній дійсності», – додає отець.

Від сьогодні богослужіння планують роботи щонеділі, а згодом і частіше.