Біля Кааби пролунала молитва за Україну

07.12.2023, 17:02
Культура
Біля Кааби пролунала молитва за Україну - фото 1
До України з Саудівської Аравії повернулася група прочан. Активісти одеського Ісламського культурного центру «Аль-Масар» та його керівник Хамза Іса два тижні перебували на Святій землі.

Про це повідомляє Іслам в Україні.

— Групою з десяти осіб ми відвідали Мекку та Медину. У Мецці були дев’ять неймовірних днів, і першого ж дня зробили умру в мечеті Аль-Харам, — розповідає Хамза Іса. — Це неймовірне відчуття! Хоча б раз у житті побувати в таких святих місцях і молитися там, особливо в такі важкі часи. В Аль-Харам ми всі читали дуа (молитви) за мир в Україні та за мир у Палестині.

Потім українські прочани побували в Медині, де відвідали Мечеть пророка Мухаммада.

Про складнощі дороги та свої враження розповіла прочанка Дільфуза:

— Через те, що в Україні триває війна, і прямих авіарейсів немає, дорога забирає тепер набагато більше часу, добу чи більше, й вимагає більше зусиль. Сказати правду, ми були дуже втомлені коли дістались Мекки. Однак жодними словами не передати відчуття, коли бачиш нашу мечеть, Каабу — забуваєш про втому та про все інше! Залишаєшся тільки ти і твої молитви до Бога.

За словами активістки «Аль-Масар» Айші, нагорода за молитви в мечеті Аль-Харам набагато більша, ніж за намази й дуа в інших мечетях, тому кожна людина, потрапивши туди, намагається якомога більше молитися:

— Звісно, в цей час у наших молитвах все більше лунають слова про мир. Мир у кожному куточку світу, де є пригнічені. На власному досвіді жителі України знають, як це, втрачати дім і мирне небо, тому тепер, як ніколи, ми молимося про найскоріший мир в Україні та Палестині. Коли опинився біля Кааби, забуваєш про все. Найщиріші молитви лунають від кожного.

Довідка. Проща (хадж) до мечеті Аль-Харам у священній Мецці з відправленням відповідних ритуалів — один зі стовпів ісламу, що здійснюють у перші десять днів місяця зуль-хіджа. Кожен мусульманин, маючи таку можливість, повинен хоч раз у житті здійснити хадж. Умра, так звана мала проща, дозволена в будь-який місяць.