• Головна
  • Новини
  • Блаженніший Святослав у 12-ту річницю інтронізації: Главою Церкви є Бог, а я — лише Його руки...

Блаженніший Святослав у 12-ту річницю інтронізації: Главою Церкви є Бог, а я — лише Його руки

28 березня, 09:50
Блаженніший Святослав у 12-ту річницю інтронізації: Главою Церкви є Бог, а я — лише Його руки - фото 1
За цих 12 років я відчув, що Главою Церкви є Бог, Ісус Христос, а я — лише Його руки, вуста чи обличчя, що діють в Його імені. Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» сказав Блаженніший Святослав з нагоди 12-ї річниці своєї інтронізації.

27 березня 2011 року відбувся Чин інтронізації Предстоятеля УГКЦ Блаженнішого Святослава, наступника патріарха Любомира Гузара. У межах телемарафону він розповів, що 12 років тому єпископи обрали наймолодшого з-поміж себе Главою Церкви.

«Перші відчуття, які я пережив, коли побачив, як Синод голосує, — шок. Не скажу, що я був переляканий до смерті, — зазначив Блаженніший Святослав, — але був дуже здивований. Я тоді виконував служіння з іншого боку Земної кулі — в Аргентині. Мені було лише 40 років».

Глава УГКЦ пригадав, що це були доволі непрості часи для України, проукраїнського суспільства, української Церкви, — часи президенства Януковича. Однак зазначив, що за ці роки постійно відчував Божу присутність та Його супровід: «Я завжди відчував, що не сам себе призначив, не сам визвався бути главою Церкви — мене було покликано».

«Ці 12 років — це 12 років великого досвіду Божої присутності між нами: чи то під час Революції Гідності, чи тих драматичних моментів, коли почалася війна в 2014 році, чи то ковідного часу, а тепер і повномасштабного вторгнення росії на нашу багатостраждальну українську землю», — сказав Блаженніший Святослав.