Ближче до православного світу, далі від Москви, – теолог зі США про перехід ПЦУ на новий календар

Ближче до православного світу, далі від Москви, – теолог зі США про перехід ПЦУ на новий календар - фото 1
Перехід на новоюліанський календар означатиме, що Православна Церква України (ПЦУ) долучиться до більшості православних громад світу, які вживають новий календар, це також віддалить її від Російської Православної Церкви, яка підтримала агресію проти України, вважає провідний американський православний теолог.

В інтерв’ю Голосу Америки голова Міжнародної православної теологічної асоціації Пол Гаврилюк сказав, що перехід на новий стиль, про який оголосила Православна Церква України на своєму Синоді у середу, 24 травня, є «природнім і логічним кроком», що наблизить її до більшості православних церков світу.

«Цей крок зробить Православну Церкву України ближчою до решти православного світу, включно з православними в Сполучених Штатах, і з роками це більше віддалить її від церкви країни-агресора», – сказав Пол Гаврилюк у розмові з кореспонденткою Української служби Голосу Америки Наталкою Чуріковою.

Гаврилюк очолює кафедру теології та філософії ім.Томи Аквінського на факультеті теології університету Сент-Томас, у місті Сент-Пол, що у штаті Міннесота. За його словами, цей крок УПЦ не має теологічного значення, бо пов’язаний лише з обчисленням часу, але він має велике символічне значення.

Православна Церква України заявила в середу, що вона перейде на новоюліанський календар з 1 вересня цього року, тобто з початку літургійного року.

Архиєрейський Собор ПЦУ 24 травня 2023 року затвердив рішення перейти на новоюліанський календар, але дозволити «окремим парафіям та монастирям, які цього бажають» використовувати старий календар.

Новоюліанський календар збігається з григоріанським, який українці використовують у світському житті. Згідно за ним, наприклад, Різдво святкуватиметься 25 грудня, а не 7 січня, як святкують у Росії.

«Нині юліанський календар сприймається як такий, що пов’язаний з російською церковною культурою», – йдеться в повідомленні ПЦУ у Facebook, де було оголошено про перехід на новий календар.