Близько десятка громад вийшло з УПЦ МП за кілька днів

Голосування у с. Каратуль - фото 1
Голосування у с. Каратуль
Впродовж трьох днів з УПЦ МП вийшло ще до десяти громад і приєдналися до Православної Церкви України.

Загальні збори відбулися у Свято-Михайлівській парафії села Золоте Сарненського (колишнього Дубровицького) району, які були скликані членами релігійної громади відповідно до вимог Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

На зборах члени релігійної громади переважною більшістю голосів прийняли рішення підлеглість у канонічних і організаційних питаннях релігійної громади змінити на підлеглість Православній Церкві України шляхом внесення відповідних змін до Статуту релігійної громади. Про це повідомила 14 червня пресслужба Рівненської єпархії ПЦУ.

15 червня жителі села Мала Каратуль на Київщині проголосували за перехід до ПЦУ без жодного голосу за Московський Патріархат.

Голова Ташанської ОТГ Василь Вовчанівський, зачитавши рішення сесії сільської ради від 06.05.2022 року, наголосив, що священикам МП дали час до 1 червня для перереєстрації до ПЦУ, але цим правом ніхто не скористався, — йдеться на фейсбук-сторінці громади.

15 червня секретар єпархіального управління Володимир-Волинської єпархії прот. Юрій Зінчук з благословення владики зустрівся з парафіянами Свято-Покровського храму села Заячиці Володимир-Волинського району, які під час зборів, прийняли рішення про перехід з Московського Патріархату у Православну Церкву України. Під час зустрічі представники громади написали прохання на ім’я єпископа Матфея, щоб прийняти їх у склад Володимир-Волинської єпархії Православної Церкви України.

Також цього ж дня до ПЦУ вирішили приєднатися релігійна громада с. Головчинці Меджибізької територіальної громади на Хмельниччині і громада с. Юрівка Гатненської ОТГ на Київщині.

16 червня керуючий Дніпропетровською єпархією архиєпископ Симеон (Зінкевич) зустрівся з уповноваженими представниками громади святителя Іоасафа Білгородського с. Вітрівка, Криничанського району, Дніпропетровської обл., яка нещодавно прийняла рішення покинути юрисдикцію РПЦвУ і увійти до помісної Православної Церкви України, повідомляє «Дніпро Регіон» з посиланням на Дніпропетровську єпархію ПЦУ.

16 червня керуючий Житомирсько-Овруцькою єпархією ПЦУ владика Паїсій провів зустріч з представниками трьох релігійних громад УПЦ МП Новоград-Волинського району, які вирішили приєднатися до Православної Церкви України:

  • Свято-Казанська с. Повчине,
  • Свято-Троїцька с. Борисівка з настоятелем прот. Віктором Данилюком та
  • Свято-Миколаївська с. Великій Молодьків.

А також прийняв до кліру Житомирсько-Овруцької єпархії ПЦУ священнослужителів прот. Івана Гладковського та єрея Віктора Лисака