Близько півмільйона вірян взяли участь у молитовному марафоні УГКЦ за мир в Україні

28 січня, 09:27
Суспільство
Близько півмільйона вірян взяли участь у молитовному марафоні УГКЦ за мир в Україні - фото 1
Близько півмільйона вірян УГКЦ з усього світу взяли участь у молитовному онлайн-марафоні за мир в Україні на «Живому телебаченні». Молитовне чування, яке розпочалося 26 січня о 9:00, тривало до 21:00.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Після проголошення Папою Франциском Дня молитви за мир Патріарх УГКЦ Святослав закликав вірних долучитися до цієї молитовної акції.

«Всесвітня молитва – це момент особливої духовної сторожі, на яку кличе нас сьогодні Папа Франциск, наступник апостола Петра наших часів. Закликаю всіх дітей нашої Церкви долучатися до молитовної духовної сторожі. Хоч би де ви були: вдома чи в транспорті, у дорозі на роботу чи на роботі, у школі чи університеті – прошу вас молитися за мир в Україні. Моліться особисто, а також долучайтеся до молитви спільноти Церкви у своїх парафіях, катедральних храмах, монастирях», - заявив першоєрарх.

12-годинний молитовний онлайн-марафон Української Греко-Католицької Церкви на каналах «Живого телебачення» у фейсбуку та ютубі з прямими включеннями Богослужінь з усього світу провели вперше. Кожної миті протягом дня за мир в Україні молилося щонайменше 10 000 осіб, а у вже традиційній молитві на вервиці, яку о 20:00 провів Блаженніший Святослав зі своєї резиденції в Києві, наживо єдналося 35 000 молільників.

День молитви за мир в Україні, нагадаємо, розпочався з Архиєрейської Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві та Папської аудієнції у Ватикані, під час якої Папа Франциск особисто молився за нашу державу.

Богослужіння транслювалися у прямому ефірі з храмів УГКЦ в Україні – з Києва, Львова, Івано-Франківська, Марійського духовного центру «Зарваниця», і у світі – з Мельбурна, Парижа, Риму, Лондона, Перемишля, Філадельфії та Вінніпегу. Транслювалася також молитва військових і капеланів з храму Пророка Іллі у Краматорську та молитовний чин до Пресвятої Богородиці з катедрального храму Пресвятої Трійці у Дрогобичі.

У молитовному чуванні взяли участь духовенство і миряни, а також студенти та викладачі католицьких університетів, академій та семінарій.

У своїх зверненнях Україну підтримали католицькі єпископи всієї Європи загалом та Італії, Польщі й України зокрема, а також Америки, зокрема США, Канади і Бразилії.

Молебні за участі римо-католицьких єпископів відбулися у храмах Києва та Лондона. У Києві в костелі святого Олександра молитву за мир очолив Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.