Болгарська Церква взяла під свій контроль храм РПЦ після випровадження настоятеля-шпигуна

26 вересня, 13:53
Світові
Болгарська Церква взяла під свій контроль храм РПЦ після випровадження настоятеля-шпигуна - фото 1
Патріарх Болгарський Неофіт призначив священиків, які опікуватимуться храмом святителя Миколая Мирлікійського РПЦ.

25 вересня 2023 року Патріарх Неофіт надав клірикам благословення на звершення служіння, повідомляє Православная жизнь з посиланням на сайт Болгарської Патріархії.

«Софійська Свята митрополія гарантує, що жодна частина майна церкви не буде втрачена чи пошкоджена. Як і раніше, віруючі зможуть вклонитися мощам преподобного Серафима Софійського та просити його милостивої допомоги і підтримки», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що дії Патріарха Неофіта «продиктовані турботою про віруючих, збереженням порядку в храмі і мають розумітися лише в духовному аспекті». Питання світського, правового та адміністративного характеру обговорюватимуться на черговому засіданні Священного Синоду Болгарської Православної Церкви.

Про своє рішення Патріарх Болгарський Неофіт поінформував Патріарха Московського Кирила у своєму спеціальному листі.

Оскільки офіційним власником храму святителя Миколая Мирлікійського в Софії є посольство Російської Федерації в Болгарії, Патріарх Неофіт чекає на сприяння дипломатичного представництва для відкриття богослужбової будівлі.

Нагадаємо, 21 вересня 2023 року Болгарське Державне агентство національної безпеки зобов'язало протягом 24 годин залишити територію країни настоятеля Подвір'я Патріарха Московського в Софії архимандрита Вассіана (Змєєва) та його співробітників.

Вищезгадані особи «пов’язані з реалізацією різних елементів гібридної стратегії Російської Федерації щодо цілеспрямованого впливу на суспільно-політичні процеси в Республіці Болгарія на користь російських геополітичних інтересів».

Раніше Змєєву заборонили в'їзд до Республіки Північна Македонія за підозру в шпигунстві на користь Росії.

Читайте також:

Росія закриє свій храм у Болгарії, де "служив" архимандрит-шпигун