Болгарські депутати просять визнати ПЦУ і протестують проти візиту єрарха РПЦ в їхню країну

Болгарські депутати просять визнати ПЦУ і протестують проти візиту єрарха РПЦ в їхню країну - фото 1
Парламентська коаліція „ГЕРБ-СДС“ виступила з різкою заявою, в якій засуджує візит до Болгарії голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Російської Церкви митрополита Волоколамського Антонія.

Депутати від коаліції «ГЕРБ-СДС» застерігають Болгарську Православну Церкву не піддаватися на провокації ззовні, тим більше з боку країни, яка здійснює насильницьку агресію в Україні, повідомляє doxologiainfonews.com.

Вони також наполягають на тому, щоб розглянути питання про те, чи настав час для Болгарської Православної Церкви визнати Томос про автокефалію Православної Церкви України, наданий Вселенським Патріархатом – те, що вже було зроблено Александрійським Патріархатом, Церквою Кіпру і Елладською церквою.

Місцеві ЗМІ висловили сподівання, що політики Болгарії запросять митрополита Київського і всієї України Епіфанія виступити на трибуні парламенту Болгарії, після того як Болгарська Православна Церква виконає свої канонічні зобов’язання і визнає автокефалію ПЦУ.

ДЕКЛАРАЦІЯ ЕРБ – СДС

“Шановний пане президенте, Шановні народні обранці! Останніми днями Болгарію відвідав митрополит Волоколамський Антоній, голова зовнішньоцерковного відділу Московського Патріархату. Хоча цей візит анонсували як церковний святковий, присвячений відзначенню храмового свята церкви «Св. Миколая» до російського суду, на офіційній сторінці Іноземного відділу Московського патріархату стверджується, що візит був «робочим», що підтверджує побоювання, що він переслідував замість протокольно-святкових цілі політичні, які відкрито не висвітлюються.

Присутність 6 грудня на богослужінні в російському дворі російських і білоруських послів і болгарських громадських діячів, пов’язаних з об’єднанням «русофілів», посилила цю підозру і побоювання, що існує небезпека, що Церква буде використана як політичний інструмент.

У цьому контексті ми з депутатської групи ГЕРБ-СДС хочемо заявити наступне:

Ми засуджуємо послідовну лінію Російської Федерації перетворення Московського Патріархату на інструмент своєї зовнішньої політики. Бо обов’язком кожної помісної церкви є не дозволяти бути використаною політичною владою, роблячи Божого кесаревим, а не Божим;

Ми засуджуємо агресивну російську політику, в тому числі військовим шляхом, спрямовану протягом десятиліть виключно проти православних країн, таких як Молдова, Грузія та Україна. Церква, вірна євангельському духу, не може і не повинна ставати апологетом цієї політики, бо наш Спаситель сказав, що миротворці, а не розпалювачі війни, будуть називатися синами Божими;

Ми заявляємо про нашу категоричну підтримку автокефалії Православної Церкви України, проголошеної згідно з канонами Томосом Вселенського Патріархату, як єдиної Церкви-Матері Київської Митрополії;

Звертаємося з синівським проханням до Болгарської Православної Церкви не піддаватися на провокації ззовні, а тим більше з боку країни, яка перебуває у важкому братовбивчому конфлікті. А також поміркувати, чи не настав час нам увійти в євхаристійне спілкування з Православною Церквою України. Те, що вже було зроблено Православними Церквами Константинополя, Александрією, Кіпром та Елладою і що ще має бути зроблено Румунською Православною Церквою. Болгарська Церква має історичну пам’ять, щоб оцінити, яким важким і тернистим може бути шлях православного народу до створення своєї помісної церкви. Напередодні Різдвяних свят ми, як православні християни, молимося за швидке припинення війни, за мир на землі та доброзичливість між людьми”.