Борис Ґудзяк: Папа у розмові визнав, що не НАТО стало причиною цієї війни

Борис Ґудзяк: Папа у розмові визнав, що не НАТО стало причиною цієї війни - фото 1
Ватикан ніколи не працює в дусі політичних заяв. Навіть Папа Іван Павло ІІ оминав назву країни-агресора, коли була війна в Югославії.

Про це в інтерв'ю Телеграфу розповів митрополит УГКЦ Борис Ґудзяк.

"Окрім того, що Папа Франциск вже сотні разів звертався з молитвою за Україну, він два рази на тиждень — в середу і неділю — має урочисті промови до світу. Практично кожного разу, навіть до лютого, він говорить про Україну і засуджує всі звірства. Довгі місяці не називалась Росія, але від 27 серпня, коли була гостра заява Ватикану, Росія була нарешті названа. Папа в присутності двох мирян — Дениса Коляди та Мирослава Мариновича — чітко сказав, що той, хто себе не захищає, уподібнює себе до самогубця. А ті, хто себе захищає, захищають і невинних людей", - зазначив митрополит Борис.

Однак, за його словами, певні попередні двозначні речі, звичайно що, залишаються в пам’яті.

"Дуже важливо, і здається, це не зовсім усвідомлено, що звільнення наших військовополонених, включно з командирами "Азова", відбувалось за сприяння Папи Римського. Велись перемовини, в яких брав участь турецький президент, і так виглядало, що Туреччина вже здається, а Папа через Ердогана підштовхнув цей процес. І це було на підставі прохань української влади. Там був Буданов. Денис Коляда запропонував Папі з ним зустрітись. Це була дуже змістовна і тривала зустріч, яка відбулася ще в серпні", - сказав владика Борис.

Митрополит УГКЦ наголосив, що Ватикан не працює в дусі політичних заяв. Він намагається до останнього моменту лишити можливість бути посередником. Свого часу Папа Іван Павло ІІ оминав назву країни-агресора, коли була війна в Югославії.

"Нам же будь-які двозначності в цій ситуації дуже болять. І я мав нагоду це особисто Папі сказати 26 серпня. Ми півтори години розмовляли. Я пояснював, що це є патології російської культури, наскільки це небезпечно і що українці сказали, що не будуть рабами. Афроамериканці не будуть рабами в Сполучених Штатах, Америка не буде колонією Англії, Алжир — Франції, а Україна — Росії. Я саме такими словами говорив до Папи. І не НАТО є причиною цієї війни.

Навпаки, якби Україна була в НАТО з 2008 року, як президент Буш тоді пропонував (але Франція та Німеччина завадили цьому), то цієї війни б не було. Папа кивав головою, він визнав це. Процес спілкування триває, і не можна сумніватись, що Папі глибоко мерзенні дії Росії. Він сказав Патріарху Кирилу в прямій розмові, що він не може бути слугою Путіна, влади. Тому Патріарх не хотів з ним зустрітись в Казахстані. Тому, що Папа висловився чітко і так, як до того Папи не висловлювались", - наголосив митрополит Борис Ґудзяк.