• Головна
  • Новини
  • Британський музей повернув Іраку реліквії, викрадені із стародавнього храму...

Британський музей повернув Іраку реліквії, викрадені із стародавнього храму

11.08.2018, 10:02
Британський музей повернув Іраку реліквії, викрадені із стародавнього храму - фото 1
10 серпня британська сторона передала колекцію реліквій, чий вік нараховує близько 5 тисяч років, іракському послу у Великобританії Салиху Хусейну Алі. Предмети старовини були викрадені з Іраку в 2003 році після повалення Саддама Хусейна, повідомляє УНІАН.

10 серпня британська сторона передала колекцію реліквій, вік яких нараховує близько 5 тисяч років, іракському послу у Великобританії Салиху Хусейну Алі. Предмети старовини були викрадені з Іраку в 2003 році після повалення Саддама Хусейна, повідомляє УНІАН.

музей.jpg

«Така співпраця між Іраком і Великобританією відіграє вирішальну роль для збереження і захисту іракської спадщини», – йдеться в заяві посла Іраку.

Британська поліція вилучила реліквії у перекупника у Лондоні, який не зміг надати офіційні документи, що підтверджують його законні права на володіння ними, і передала в музей на експертизу.

Рішення про передачу Багдаду цієї колекції виникло після того, як експерти Британського музею змогли встановити не тільки її місце походження, але і храм, з якого вони були вкрадені в Іраку.

У колекцію входять керамічні предмети і мармурові амулети.