Юраш: Зустріч Предстоятеля ПЦУ з Папою - важливе продовження визнання Української Церкви
Про це заявив в ефірі Українського радіо Надзвичайний і повноважний посол України у Ватикані Андрій Юраш, передає Укрінформ.
На його думку, духовний діалог західної Католицької Церкви із Церквами східної традиції та спільні молебні – це своєрідна форма якщо не канонічного, то дипломатично-медіативного визнання і підтримки цих Церков.
"Проведені спільні молебні кілька років тому важко було й уявити. А сьогодні на них приходять не лише представники дипломатичного корпусу, акредитованого при Святому Престолі, а й представники країн, з якими українська дипломатія не завжди знаходить точки дотику", – розповів Юраш.
Коментуючи гостру реакцію Москви на зустріч Франциска з Епіфанієм, яку російські медіа вже встигли охрестити "зрадою Папи братерського діалогу з Москвою", Юраш відзначив, що це - перша зустріч Помісної Церкви, визнаної материнською Церквою Константинопольського Патріархату, з главою Західної Церкви.
"Москва робила і робить все можливе, щоб ізолювати Помісну Українську Церкву. Вона робила все можливе, щоб не допустити проведення Об’єднавчого Собору, який відбувся 15 грудня 2018 року. Потім вона робила все можливе, щоб утримати інші Помісні Православні Церкви від канонічного визнання Української Церкви. Ми знаємо, що сьогодні 4 Православні Церкви мають повне літургічне канонічне єднання з Українською Церквою: Константинопольський Патріархат, Олександрійський Патріархат, Елладська архиєпископія і Кіпрська архиєпископія. І в цьому контексті зустріч з Римським понтифіком у Ватикані – це дуже важливе продовження оцієї лінії на визнання. Визнання не в тому класичному сенсі, коли ми говоримо про Православні Церкви, а визнання духовної потуги, з якою не можна не комунікувати Церкві Заходу", - сказав посол України у Ватикані.