"Будемо допомагати українському народові доти, доки це буде необхідно", — запевнили у Мальтійському ордені

   - фото 1
Джерело фото: Ordine di Malta
Вчора, 27 квітня, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль здійснив візит на Магістральну віллу (Villa Magistrale) Суверенного Лицарського Ордену Госпітальєрів святого Івана Єрусалиму, Родосу і Мальти, де зустрівся з Місцеблюстителем Великого магістра братом Джоном Тімоті Дунлапом.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час закритої зустрічі висловив свою вдячність за постійну підтримку України з боку Мальтійського ордену.

"Я дякую вам від щирого серця від імені уряду, президента та українського народу за ту важливу роль, яку ви відіграєте в нашій країні", — повідомили РІСУ з пресслужби Мальтійського ордену.

Під час розмови було обговорено драматичну гуманітарну ситуацію в Україні, яка є найбільш забрудненою мінами країною у світі. Прем'єр-міністр Шмигаль пояснив, що операції з розмінування займуть сотні років і потребуватимуть висококваліфікованого персоналу.

Також прем'єр-міністр сподівається на синергію з Мальтійським орденом у справі психічного здоров'я українського населення, особливо дітей.

   - фото 113492
 
Джерело фото: Ordine di Malta

"Тісна та плідна співпраця між нашим Посольством у Києві та нашою організацією з надання допомоги дозволяє нам виконувати гуманітарну місію найкращим чином, чому також сприяє Угода про співпрацю, яку ми підписали з Україною у 2019 році", - зазначив Місцеблюститель Великого Магістра брат Джон Данлап під час зустрічі, яка пройшла в атмосфері сердечності та співпраці.

"Ми будемо продовжувати допомагати українському народові доти, доки це буде необхідно. Ми зобов'язані цим нашим чоловікам і жінкам у вашій країні, ми зобов'язані цим невинним жертвам цієї війни", — додав Місцеблюститель Великого магістра, пояснивши, що тісна співпраця між дипломатичними та оперативними структурами Ордену як в Україні, так і в сусідніх країнах, дозволила надати екстрену допомогу і гуманітарну підтримку сотням тисяч переміщених осіб і біженців, які перетнули кордони.

Мальтійський орден розгорнув мережу підтримки в Україні і в сусідніх країнах, надаючи медичну та соціальну підтримку, логістичну та психологічну допомогу, притулки для переміщених осіб, розповсюджуючи генератори та сонячні батареї, а також створивши мобільну лабораторію протезування для постраждалих від наземних мін. Координацію національних та міжнародних проектів здійснює Міжнародна гуманітарна організація Мальтійського ордену "Malteser International".

Як повідомили у пресслужбі, від початку повномасштабного вторгнення Мальтійський орден:

  • доставив понад 6100 тонн допомоги до 65 міст і селищ України;
  • понад 680 000 продовольчих пайків було роздано на прикордонних пунктах і в глибині країни;
  • понад 130 психологів працюють в країні з проектами допомоги, особливо для травмованих дітей і для підтримки лікарів і медсестер, які ризикують "вигоріти";
  • понад 13 000 осіб пройшли базові курси з надання першої медичної допомоги.

Національні асоціації Мальтійського ордену в сусідніх країнах - Польщі, Угорщині, Словаччині, Румунії - долучилися до надання допомоги, забезпечили кваліфікований персонал, житло, медичну допомогу і транспорт для перевезення поранених.

   - фото 113491
 
Джерело фото: Ordine di Malta