«Буквально за кілька хвилин ми отримали згоду». Посол України у Ватикані розповів, як готувалася зустріч Папи і Зеленського

«Буквально за кілька хвилин ми отримали згоду». Посол України у Ватикані розповів, як готувалася зустріч Папи і Зеленського - фото 1
Повідомлення про можливий візит глави української держави до Ватикану було дуже позитивно сприйняте.

Про це в інтерв'ю «Главкому» розповів посол України при Святому Престолі та Мальтійському ордені Андрій Юраш.

«Візити найвищого рівня зараз відбуваються у специфічних умовах. Я не думаю, що можу говорити про всі обставини», – зазначив посол.

Однак Юраш розповів, що повідомлення про можливий візит глави української держави надійшло спершу до Риму, а потім і до Ватикану, і було дуже позитивно сприйняте: «Буквально за кілька хвилин ми отримали згоду від Папи на зустріч. Всі працівники папського двору доклали неймовірних зусиль для того, щоби це відбулося у найкоротші терміни».

Нагадаємо, що 13 травня президент України Володимир Зеленський, який перебував з офіційним візитом у Італії, зустрівся з Папою Римським у Ватикані.

Зустріч лідерів тривала близько 40 хвилин і була присвячена гуманітарній та політичній ситуації в Україні після війни. Папа Франциск запевнив Зеленського у своїх постійних молитвах. Вони погодилися щодо постійної вимоги продовжувати надавати гуманітарну допомогу населенню, і Папа наголосив, зокрема, на необхідності «жестів гуманності» щодо найбільш вразливих, невинних жертв конфлікту.