Created with Sketch.

Бунтівного схиєгумена Сергія (Романова) російський суд оштрафував за поширення фейків про коронавірус

09.07.2020, 12:55
Сергій (Романов)

Суд в Свердловській області Росії визнав винним у поширенні завідомо неправдивої інформації (частина 9 статті 13.15 Кодекс РФ про адміністративні порушення) скандально відомого схиєгумена Сергія (Романова).

Його оштрафували на 90 тисяч рублів (приблизно 1 260 доларів США, – ред), повідомляє Радіо Свобода.

Йдеться про ролики, в яких священик називав ситуацію з коронавірусом в Росії «псевдопандемією» і проклинав представників світської влади, причетних до закриття храмів під час карантину. На суд монах не прийшов.

Адвокат Сергія Світлана Герасимова на суді стверджувала, що в матеріалах справи немає доказів недостовірності інформації та умисного розповсюдження роликів в інтернеті її підзахисним. З цієї причини вона просила суд закрити справу.

Раніше Центр з протидії екстремізму МВС по Свердловській області знайшов ознаки розпалювання ненависті або ворожнечі в промові схиєгумена. Крім проклять і критики церковної влади і уряду, він розповідав також про масове чіпування людей за допомогою вакцин.

Схиєгумен Сергій здобув популярність як один з представників ультраконсервативного крила РПЦ. Він продовжує публічно конфліктувати з керівництвом РПЦ, в червні він самовільно зайняв Середньоуральський жіночий монастир і виставив для охорони козаків. Третього липня Єпархіальний суд Єкатеринбурзькій єпархії позбавив його церковного сану.

Сергія називали духівником депутата Наталії Поклонської, скандальновідомого прокурора окупаційної російської влади в Криму, і ще низки відомих осіб. Керівництво єпархії заборонило йому служити, але схиєгумен цієї заборони не дотримується. Сергій також не прийшов на засідання церковного суду.

Єкатеринбурзька єпархія нещодавно повідомила, що почала вивчати свідоцтва про «неналежне поводження» щодо неповнолітніх вихованців Середньоуральського монастиря в 2009-2010 роках. Єпархія попросила колишніх вихованців, які вважають, що в той момент до них застосовувалися «неприпустимі заходи виховання», звернутися до неї і гарантувала зберегти інформацію в таємниці.

Заступник генерального директора Transparency International Росія Ілля Шуманов стверджує, що у опального ченця в підпорядкуванні не тільки Середньоуральський жіночий монастир, а й віддалені скити на річці Турі і Киртомський чоловічий монастир в Свердловській області. Ймовірно, всі вони були побудовані за рахунок багатих пожертвувань, але майже всі – з порушеннями.

Читайте також
Суспільство Написи російською та ікони російських царів знайшли мешканці села на Буковині у колишньому храмі УПЦ МП
Сьогодні, 09:30
Суспільство Великий друг УПЦ МП увійшов до комітету безпеки Ради федерації Росії
09 липня, 15:02
Суспільство Глава російських старообрядців сподівається, що мета “СВО” буде досягнуто
09 липня, 10:31
Суспільство Розсудливий церковний політик. Новинський привітав Предстоятеля УПЦ МП з ювілеєм
09 липня, 12:12