Cаунд-художник записав голос cобору Паризької Богоматері

06.11.2021, 14:37
Світові
Cаунд-художник записав голос cобору Паризької Богоматері - фото 1
Через два роки після пожежі, яка понівечила споруду, американський саунд-художник Білл Фонтана хоче повернути їй "внутрішній голос". У храмі, паралельно з реставраційними роботами, встановили звукозаписуючі пристрої і планують транслювати записані звуки у прямому ефірі.

Про це розповідає The Art Newspaper, інформує Суспільне.

Світова прем’єра проекту "Відлуння собору Паризької Богоматері" очікується в липні наступного року.

"Дзвони безперервно вібрують. Це ніби дух, який живе у храмі. Коли мені пощастило побувати на його дзвіницях, дістатися до найстарішого і найбільшого дзвону під назвою "Емманюель", встановити на нього датчики і послухати, що відбувається всередині нього, я усвідомив, що чую звук, який, мабуть, ніхто до мене не чув, — звук, який цей дзвін видає безперервно з того моменту, коли його відлили", — розповів Білл Фонтана в інтерв’ю The Art Newspaper.

Cаунд-художник записав голос Собору Паризької БогоматеріФото: Bill Fontana Studio

Фонтана розповідає, що знадобилися великі зусилля та багато ентузіазму з його боку, щоб здійснити таку "неможливу мрію". "Це була гра в шахи", – розповідає автор проекту про процес отримання дозволів від органів влади в Франції. "І було багато днів, коли голос всередині мене говорив: "Білле, ти божевільний!"

Cаунд-художник записав голос Собору Паризької БогоматеріФото: Bill Fontana Studio

Митець шукає технічне рішення, яке дозволить встановити датчики на інші дзвони, обладнати бездротову мережу і передавати дані в Інститут дослідження та координації акустики й музики (IRCAM), що в Парижі.

Cаунд-художник записав голос Собору Паризької БогоматеріФото: Bill Fontana Studio

Якщо до весни вдасться обладнати мережу для передачі даних, Фонтана каже, що 15 квітня, до роковин пожежі, "хотів би представити свій аудіотвір на площі біля храму".