«Це був навмисний і звірячий напад на колону цивільних», - єпископ Ян Собіло про обстріл рашистами гуманітарної колони

01 жовтня, 13:45
Суспільство
«Це був навмисний і звірячий напад на колону цивільних», - єпископ Ян Собіло про обстріл рашистами гуманітарної колони - фото 1
«Це був навмисний і звірячий напад на колону цивільних», – розповів єпископ із Запоріжжя Vatican News після того, як росіяни вранці 30 вересня обстріляли гуманітарну колону поблизу міста. Місцева влада повідомляє про 25 загиблих і 50 поранених. Єпископ РКЦ Ян Собіло зізнається, що тиждень тому він їхав тим самим шляхом з кардиналом Конрадом Краєвським, коли везли харчі у прифронтові райони.

Єпископ повідомив, що люди стурбовані зростанням насильства, багато хто готується виїжджати із Запоріжжя.

«Ми усвідомлюємо, що оголошення про анексію цих територій принесе багато страждань. Сьогоднішній напад на цивільний конвой – це прогноз того, що нас чекає», – каже владика.

«Це була колона цивільних. Вони везли допомогу рідним, які залишилися на окупованих теренах та в прифронтовій зоні. Було сформовано колону з десятка машин і після сьомої ранку їх обстріляли. Це був свідомий вчинок. Це жорстокий напад, бо серед них не було ні солдатів, ні військової техніки, – каже єпископ Ян. – Це були люди, які їхали допомогти іншим і, можливо, вивезти своїх родичів із небезпечних районів. Це свідчить про те, що Росія хоче приєднати цілу нашу Запорізьку область до Російської Федерації і населення залякують, щоб ніхто противився цьому. Люди дуже обурені нинішньою ситуацією, оскільки ми не забезпечені жодними гарантіями. Захід зволікає з рішенням щодо закінчення війни. Тому Росія робить те, що робить, і буде робити, поки весь Євросоюз і США однозначно не підтримають українську армію в дуже конкретний спосіб. Цю війну можна закінчити дуже швидко, але Захід боїться надто сильно тиснути на Росію. А ми тут будемо страждати, Росія дозволятиме собі на такі болючі для нас дії».

Додамо, протягом останньої доби Дніпро, Миколаїв, Запоріжжя постраждали від ворожих російських обстрілів. Від ворожих нападів у Дніпрі постраждала сім’я, у її будинок влучила ракета. У Миколаєві обстрілів зазнав житловий квартал, а також зупинка громадського транспорту, на якій чекали люди.