Це катастрофа. Патріарх РПЦ спочатку освятив собор в Одесі, а потім благословив ракету, що його знищила, - Глава УГКЦ

Це катастрофа. Патріарх РПЦ спочатку освятив собор в Одесі, а потім благословив ракету, що його знищила, - Глава УГКЦ - фото 1
Блаженніший Святослав висловив співчуття вірянам Спасо-Преображенського собору в Одесі, у який влучила російська ракета.

«Думаю, люди, які ходили до того собору молитися, сьогодні плачуть. І нам треба їм поспівчувати. Бо сьогодні російська ракета влучила не просто у святилище їхнього храму, вона влучила їм у саме серце. Ви собі уявіть: мати такого Патріарха, який спочатку освятив храм, а потім благословив ракету, що прилетіла у святилище і знищила його! Ну, це катастрофа… Тому тим людям справді можна від серця поспівчувати. Я не знаю, чи розумів той російський злочинець, який натискав на кнопку, що ця ракета потрапить не в Одеський порт, а в Спасо-Преображенський собор. Що Господь Бог хотів сказати цією трагедією? Що Він хоче промовити — і до верхівки Російської Православної Церкви, і до російських злочинців, і до українських вірян Московського Патріархату — я ще не знаю, бо в діях цих злочинців — не Божа, а диявольська логіка. Але, думаю, це символічна подія, яка вразила всіх нас», — сказав Блаженніший Святослав.

Нагадаємо, що проти ночі 23 липня росіяни завдали масштабного ракетного удару по історичному центру Одеси. За попередніми повідомленнями, є загиблий, 22 людей поранено. Спасо-Преображенський собор поруйновано — ракета потрапила у святилище. Дуже постраждав Будинок вчених і шість житлових будинків.

Спасо-Преображенський катедральний собор — найбільший православний храм в Одесі, належить УПЦ Московського Патріархату. Історична будівля собору була повністю зруйнована за Сталіна, у 2005 році собор відбудували. У 2010 році його освятив очільник РПЦ Кирил Гундяєв.