«Це не просто війна - це геноцид» - зустрічі Ради Церков з релігійними діячами в Ріо-де-Жанейро

«Це не просто війна - це геноцид» - зустрічі Ради Церков з релігійними діячами в Ріо-де-Жанейро - фото 1
Делегація Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) в рамках адвокаційного візиту до Бразилії 22 травня провела зустрічі з релігійними діячами в м. Ріо-де-Жанейро.

Про це повідомляє сайт ВРЦіРО.

Вранці українські священнослужителі взяли участь в заході «Церкви моляться за справедливість і мир», який відбувся в Пресвітеріанському євангельському соборі. Участь у молебні взяли представники різних християнських церков м. Ріо-де-Жанейро.

Українські релігійні діячі розповіли бразильським служителям правду про жахливу війну, яку веде Росія проти України, про неймовірні страждання українського народу, у тому числі дітей і цивільного населення, про героїзм воїнів Сил Оборони України, про духовну і гуманітарну працю Українських Церков під час війни, про злочини російських військових проти людяності та про переслідування Церков, арешти, катування й вбивства українських священиків на тимчасово окупованих територіях України. Проникливими були особисті історії українських пасторів Олександра Павенка і Олександра Бабійчука, які пережили з Божою допомогою полон та вбивства своїх дітей.

Ректор Української Євангельської Теологічної семінарії, пастор Іван Русин у своєму виступі від усієї делегації зазначив:

«На цьому місці ми свідчимо вам, що Росія не тільки захоплює й руйнує міста — вона прагне знищити український народ, його свободу й ідентичність. Це не просто війна — це геноцид, який включає в себе також насильницьку депортацію українських дітей і цивільних в Росію. Користуючись нагодою, ми закликаємо бразильських релігійних діячів і представників уряду Бразилії й далі піклуватися про українських біженців, підтримувати Україну в її справедливій боротьбі за свободу та в її прагненні до встановлення справедливого миру, зокрема через участь Бразилії в Глобальному саміті миру у Швейцарії».

Захід в пресвітеріанській церкві завершився спільною молитвою представників бразильських та українських Церков за Україну та за встановлення справедливого миру на українській землі.

На згадку про цю зустріч делегація ВРЦіРО подарувала пресвітеріанській церкві м. Ріо-де-Жанейро дитячий малюнок та ляльку, яка символізує українську жінку, яка огортає обіймами свою дитину.

На запрошення кардинала місцевої Архідієцезії РКЦ Орані Жуан Темпеста члени делегації Ради Церков зустрілися з кардиналом та його єпископами-помічниками. Під час зустрічі єпископ Олександр Язловецький і голова правління ІРС Олександр Заєць розповіли кардиналу Орані Жуан Темпесті про біль і страждання українського народу у звʼязку з російською агресією, про бомбардування і ракетні обстріли українських міст та руйнування цивільної інфраструктури, а також розповіли про злочини Росії в релігійній сфері України.

Після зустрічі представники ВРЦіРО дали інтервʼю телеканалу Архідієцезії.

На завершення програми в м. Ріо-де-Жанейро делегація ВРЦіРО оглянула Статую Христа Спасителя і вечором 22 травня прилетіла у столицю Бразилії м. Бразиліа.

21 травня делегація Ради Церков зустрілася з віце-губернатором штату Парана Дарсі Піана. У м. Курітіба українці провели низку зустрічей з представниками влади та релігійними діячами з різних церков та виступили в Асамблеї штату Парана.

«Це не просто війна - це геноцид» - зустрічі Ради Церков з релігійними діячами в Ріо-де-Жанейро - фото 134780

 

Нагадаємо, що в рамках адвокаційного візиту до Бразилії делегація Ради Церков раніше відвідала і провела зустрічі в мм. Сан-Паулу (20 травня).

Візит делегації ВРЦіРО в Бразилію відбувається за сприяння Бразильського Біблійного товариства.