"Це невчасна ідея», – Глава УГКЦ  прокоментував задум цьогорічної Хресної дороги у Колізеї

12.04.2022, 18:36
Католики
"Це невчасна ідея», – Глава УГКЦ  прокоментував задум цьогорічної Хресної дороги у Колізеї - фото 1
На ім’я Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ, надійшло багато звернень від вірних Церкви та громадянського суспільства, як з України, так і з-за кордону, щодо цьогорічної Хресної дороги у Римі у Страсну п’ятницю. Українців обурило те, що хрест спільно мають нести українці і росіяни. Главу УГКЦ просили передати Апостольській столиці несприйняття цього задуму українцями усього світу.

У коментарі для Департаменту інформації УГКЦ з цього приводу Блаженніший Святослав зазначив: «Вважаю таку ідею невчасною, двозначною та такою, що не враховує контекст військової агресії росії проти України. Для греко-католиків України тексти і жести ХІІІ стації цієї Хресної дороги є незрозумілими, а навіть образливими, особливо в контексті очікуваного другого, ще більш кривавого наступу російських військ на наші міста і села. Знаю, що і наші брати римо-католики поділяють ці думки та переживання».

Глава УГКЦ розповів, що уже переказав до Ватикану ті численні негативні реакції багатьох єпископів, священиків, монахів і монахинь та мирян, які переконані, що жести примирення між нашими народами будуть можливими лише тоді, коли закінчиться війна та винні у злочинах проти людяності будуть справедливо засуджені.

Предстоятель УГКЦ попросив переглянути цей проект. «Сподіваюся, що моє прохання, прохання вірних нашої Церкви, прохання вірних Римо-Католицької Церкви в Україні буде почуте», – сказав Блаженніший Святослав.