Це повернення державного майна, - директор заповідника про виселення регентського училища УПЦ МП у Кременці

Це повернення державного майна, - директор заповідника про виселення регентського училища УПЦ МП у Кременці - фото 1
Сьогодні вранці у Кременці з приміщень Миколаївського собору виселили духовне училище. На місці подій був також директор Кременецько-Почаївського Державного історико-архітектурного заповідника Василь Ільчишин. Він прокоментував ситуацію і розповів попередньо про стан майна храму після користування парафії.

Про це повідомляє видання “Терміново”.

“Це повернення державного майна, яке повертається у державну власність згідно з рішенням суду. Зараз ми зі співробітниками СБУ та виконавчої служби робимо збірку нерухомого, рухомого майна, складаємо акт. Інвентаризація триває, тож остаточно про стан майна щось сказати не можна. Єдине, можу сказати, що пошкоджені фрески, є тріщини, відлущення, предмети мистецтва теж пошкоджені. Адже не дотримувався температурний та вологісний режим. У храмі зберігаються предмети мистецтва 18-19 століть, які мають високу мистецьку цінність. Вони потребують реставрації й консервації”, – зазначив директор ДІАЗу Василь Ільчишин.

Що буде згодом у спорудах Миколаївського собору, наразі не кажуть. Їх закривають і опечатують.

Як повідомляла РІСУ, суд зобов’язав релігійну громаду УПЦ МП повернути Миколаївський собор у Кременці заповіднику.

Господарський суд міста Києва рішенням від 15 листопада 2023 року залишив без задоволення позовні вимоги релігійної організації Парафія Святителя Миколая Свято-Миколаївського собору міста Кременець Кременецького району Тернопільської єпархії УПЦ, яка просила суд зобов'язати МКІП та Кременецько-Почаївський заповідник укласти договір безоплатного користування релігійною громадою культовими будівлями Миколаївського собору у м. Кременець Тернопільської області.

До слова, 2 жовтня 2023 року Західний апеляційний господарський суд вже розглядав справу № 921/164/23 та залишив у силі рішення Господарського суду Тернопільської області від 15.06.2023, яким суд зобов'язав релігійну громаду "Парафія Святителя Миколая" Свято-Миколаївського собору Тернопільської єпархії УПЦ повернути Кременецько-Почаївському історико-архітектурному заповіднику державне майно - приміщення пам'ятки архітектури національного значення - Миколаївський собор з келіями.