Центр гідності дитини при УКУ презентував у Франківську виставку “ЗахищеНі”

Центр гідності дитини при УКУ презентував у Франківську виставку “ЗахищеНі” - фото 1
17 червня з 11:00 до 19:00 на площі Міцкевича в Івано-Франківську громаду міста запросили на унікальну виставку “ЗахищеНі”.

Організатором проекту є Центр гідності дитини при УКУ. І як каже його керівниця Христина Шабат, виставка має на меті привернути увагу суспільства до прав і потреб дітей.

«Метою нашого центру, загалом, є превенція в суспільстві та Церкві сексуального насильства і формування безпечного середовища для дітей, - розповідає Христина. - І ми, власне, форматом виставки хочемо донести батькам те, що зараз слово - «забезпеченість» не дорівнює - «безпека». Тепер безпека полягає у стосунках батьків і дітей, що дуже важливо. Цю виставку ми готували до Дня захисту дітей. На жаль, права дітей згадують у нашій країні лише 1 червня, але ми б хотіли постійно говорити про право дитини сказати «ні» дорослим, її право на власний голос, дитину як суб’єкт а не об’єкт».

Виставка “ЗахищеНі” – це тринадцять символічних щитів-стендів, на яких зображені діти з повітряними зміями, на кожному з яких написані правила безпеки для дітей. Наприклад - «Я маю право сказати “ні” дорослим і мене почують» (вміння дитини говорити «ні» змалечку і талан дорослого це «ні» почути є запорукою формування здорових меж та самоповаги у дитини), «Я вмію зупинити ситуацію, якщо хтось порушує мої права» (якщо хтось порушує правила, яких ми дотримуємося сім’єю, навчіть дитину казати «стоп. Мені це не подобається»), «Моє тіло – це моя приватна територія» (це поняття, яке вже з трьох років діти можуть зрозуміти та повідомити іншим). Окрім правил на щитах прописані також рекомендації для батьків як їх пояснювати.

«Така інформація є цікавою, хоча я вважаю і сама так роблю – батьки повинні вчасно з дітьми обговорювати всі їх проблеми, правила приватності, щоб вони довіряли, перш за все, батькам», - поділилася роздумами одна з відвідувачок виставки пані Тетяна.

Проект-виставка “ЗахищеНі” - мандрівний і його вже презентували в Тернополі і Львові. У Львові він також буде надалі представлений на різних локаціях.

Центр гідності дитини розпочав свою роботу у січні 2021 року в Українському католицькому університеті. Саме повітряний змій є символом новоствореного Центру гідності дитини УКУ. З одного боку, він символізує безтурботне дитинство, а з іншого – схожий на щит, яким можна захиститися. В основі повітряного змія – хрест, який символізує співпрацю з Церквою. Питання захисту неповнолітніх було головною темою Синоду єпископів УГКЦ у 2019 році. На прохання Великого канцлера УКУ і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава (Шевчука), від імені Синоду єпископів у січні 2021 року в УКУ створили Центр для надання підтримки у навчанні семінаристів, працівників релігійних організацій та світських установ у питаннях захисту дітей.
Центр реалізовуватиме проекти у Тернополі, Івано-Франківську та Львові.