• Головна
  • Новини
  • Церква повинна звертатися до кожного народу його рідною мовою, — Предстоятель УГКЦ...

Церква повинна звертатися до кожного народу його рідною мовою, — Предстоятель УГКЦ

09.11.2010, 12:45
Церква повинна звертатися до кожного народу його рідною мовою, — Предстоятель УГКЦ - фото 1

У своєму виступі під час круглого столу «Церква і українська мова», приуроченому Дню української писемності та мови, Предстоятель УГКЦ Патріарх Любомир наголосив, що «людська спільнота природно поділена на народи», тому Церква повинна до кожного народу звертатися його мовою.

Любомир_Гузар.jpgУ своєму виступі під час круглого столу «Церква і українська мова», приуроченому Дню української писемності та мови, Предстоятель УГКЦ Патріарх Любомир наголосив, що «людська спільнота природно поділена на народи», тому Церква повинна до кожного народу звертатися його мовою.

Як зазначив Предстоятель УГКЦ, Церква має два аспекти. «Перший, Вселенський — це все те, що Церква одержує від Бога, божественні елементи: Святе Письмо, Святі Тайни, єрархічну структуру Церкви, — спільне для християн, де б вони не були. Але є другий аспект: Христова Церква існує в конкретних обставинах людської спільноти, а людська спільнота є цілком природно поділена на народи». Про це інформує прес-служба УГКЦ.

Професор Олександр Пономарів відзначив турботу УГКЦ про українську мову. «Ми маємо кілька християнських конфесій. Найпослідовніше дбає про українську мову Українська Греко-Католицька Церква», — відзначив науковець.

Від УПЦ КП у заході взяв участь керівник інформаційно-видавничого управління владика Євстратій (Зоря). Як РІСУ інформувала, він висловив стурбованість тим, що українська мова, яка «витискається на задвірки», може перестати відігравати провідну роль в Україні.

Довідка:

Круглий стіл, приурочений до Дня української писемності та мови, на тему «Церква та українська мова» відбувся 8 листопада в приміщенні прес-центру інформаційного агентства Укрінформ. Організатор заходу — Всеукраїнське товариство „Просвіта" ім. Тараса Шевченка.

Участь у круглому столі взяли: народні депутати України Павло Мовчан, Іван Заєць; науковці: Павло Гриценко — директор Інституту української мови НАН України; Петро Кононенко — директор Національного науково-дослідного  Інституту українознавства;  Дмитро Степовик — доктор філософії, богослов’я, мистецтвознавства; Олександр Пономарів — доктор філологічних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка. До обговорення теми заходу долучилися і представники Церкви, зокрема УПЦ КП та УГКЦ.