Церква сьогодні допомагає людям не перетворитися на комп'ютер, - Глава УГКЦ

27.06.2020, 08:20
Католики
Блаженніший Святослав в ефірі програми «Відкрита Церква» на «Живому ТБ». - фото 1
Блаженніший Святослав в ефірі програми «Відкрита Церква» на «Живому ТБ».
Джерело фото: УГКЦ
Мене часто запитують, де є Церква у посткоронавірусному світі. Я відповідаю: у людських стосунках. Про це сказв Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в ефірі програми «Відкрита Церква» на «Живому ТБ».

Співрозмовником Глави Церкви був Юрій Бутусов, головний редактор сайту «Цензор.нет». Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

За словами Глави УГКЦ, нові обставини змушують нас боятися іншої людини. «Я б сказав, – зазначив Глава УГКЦ, – що сьогодні людські стосунки переживають непростий формат трансформації. Ми тепер живемо у віртуальному світі, через пандемію практикуємо онлайн-спілкування. Тому часто не розуміємо, наскільки важливі базові мережеві суспільства, які б допомогли людині знайти своє середовище, де б вона почувалася комфортно, де б могла бути собою».

На переконання Блаженнішого Святослава, нині Церква і є таким мережевим світом, мережею стосунків. Церква живе певними принципами і одне з її завдань, за словами Папи Франциска, – допомогти людині залишитися людиною, не перетворитися на якийсь комп'ютер.

«Тож людські стосунки – це особливий вимір, – вважає Предстоятель УГКЦ, – де Церква себе по-особливому проявляє. Бо Церква – це спільнота. Спільність людей, які спілкуються між собою. Зміст церковного буття – скликати людей бути разом. Ми є солідарними, особливо коли потрібно фізично допомогти».

На його переконання, Церква тепер наново переживає відкриття ролі сім'ї як домашньої Церкви, як тієї первинної клітини, де ми вчимося бути разом, будувати стосунки: між чоловіком і жінкою, між батьками і дітьми... Це базові стосунки, які завжди творили фундамент суспільства, інших організацій, котрі сьогодні, як інституції, переживають серйозну кризу.

«Залишаймося людьми, будьмо людьми стосовно іншої особи, не біймося її, а вважаймо її Божим образом і Божою подобою, через яку Господь може до мене промовляти», – підсумував Предстоятель.