Церква євангельських християн-баптистів у Львові святкує 100-річчя

Церква євангельських християн-баптистів у Львові святкує 100-річчя - фото 1
Церкві євангельських християн-баптистів у Львові, що має тепер 18 громад, виповнюється 100 років. Відзначення цієї дати відбудуться 29 і 30 жовтня.

Про це повідомляє Dailylviv.com.

У столітній ювілей Церкви ЄХБ у Львові збиратимуть кошти для ЗСУ. Про це повідомив Дмитро Колесник, депутат Львівської міської ради, пастор львівської церкви «Осанна», під час пресконференції у Львівському пресклубі.

У неділю, 30 жовтня, о 17.00 годині відбудеться офіційне святкування в молитовному домі євангельських християн-баптистів, розташованому на вулиці Зеленій, 11б. З нагоди ювілею запрошують усіх охочих, а також очікують гостей з Європи й США. Добровільні пожертви церква скерує на закупівлю 100 тактичних аптечок для українських військових.

Напередодні цієї події, у суботу, 29 жовтня, в цьому ж храмі відбудеться концерт духовної музики для вимушено переселених людей, які знайшли прихисток у Львові через війну.

«Баптисти мають своє чітко окреслене віровчення та принципи, - зауважив під час прес-конференції Олег Боднар, єпископ, голова Львівського обласного об’єднання церков ЄХБ. — Ми входимо до складу Всеукраїнського об’єднання церков, Європейської баптистської федерації, яка своєю чергою належить до Світового альянсу баптистів. Відтак, наша духовна сім’я дуже велика та різноманітна. У світі налічується близько 110 мільйонів баптистів. А загалом протестантський світ налічує сьогодні від 800 мільйонів до 1 мільярда людей. При цьому ми не рахуємо усіх, хто відвідує наші богослужіння на великі свята, а лише тих, хто є фіксованим членом церкви».

Щодо історії батистів у Львові, то все почалось у 1921-22 роках, коли до міста приїхали перші віряни з польської Познані та США.

«Ян Петраш, Іван Гілевич, Юлія Савич були тими, хто здійснив каяття і прийняв свідоме хрещення, - розповів Ярослав Назаркевич, історик і пастор центральної церкви ЄХБ Львова. - Вони знайшли у Львові однодумців та проводили молитви у кількох квартирах. У 1922 році в місті охрестили по вірі ще п’ятьох людей. Це були ті, хто прийшов до Бога усвідомлено та прийняв хрещення у зрілому віці. На той час законодавство не було прихильним до іновірців, а влада, духовенство та й прості віряни не схвалювали тих, хто «краде людей з церков». Попри те нині баптистська церква є достатньо чисельною, а її члени почуваються вільними у своєму виборі».