Церкви і релігійні організації об’єднуються в протидії домашньому насильству в Україні
Стартова зустріч проєкту, який об’єднає зусилля релігійних діячів та фахівців різних напрямків, відбулася у Києві 15 липня, повідомляє ІРС.
Представники різних конфесій підтримали проєкт Інституту релігійної свободи, який допоможе релігійній спільноті більш ефективно і професійно комунікувати з суспільством, як віруючими, так і світськими людьми, з метою заохочення і навчання їх вирішувати домашні конфлікти без насильства – в любові та з взаємоповагою.
Архиєпископ Євстратій, заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків Православної Церкви України, говорить:
"Українські Церкви, зокрема Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, вже багато років беруть активну участь у суспільних дискусіях щодо проблематики домашнього насильства. На жаль, ми бачимо, що міжнародні конвенції не беруть до уваги першочергові причини домашнього насильства, такі як алкоголізм. Тому в цьому проєкті ми бачимо перспективу більш комплексного підходу до вирішення даної проблематики.
Проєкт передбачає створення тематичного вебсайту, який стане інформаційним ресурсом, що висвітлюватиме реакцію релігійної спільноти на проблематику домашнього насильство. Поряд із просвітницькими матеріалами і рекомендаціями психолога користувачі вебсайту зможуть ознайомитися з позитивними практиками різних конфесій, спрямованими на профілактику домашнього насильства та практичну допомогу жертвам.
Вебсайт буде корисним також для місцевих громад, представників влади і донорських організацій, які зможуть залучити великий потенціал релігійних організацій у протидії побутовому насильству.
Голова правління ІРС Олександр Заєць, керівник проєкту наголошує:
"Цей проєкт має надію створити простір для чесного обговорення проблеми домашнього насильства та практичних відповідей на цей виклик.
За даними Національної поліції України за 2018 рік, кількість звернень із повідомленнями про домашнє насильство перевищила 110 тисяч, із них 1418 – від дітей. Однак протягом 2019 року загальна кількість повідомлень про домашнє насильство вже зросла на 30% – до 141 тисячі. І це лише зафіксовані дані, а реальна кількість жертв домашнього насильства може бути удесятеро більшою, як оцінюють експерти, особливо під час карантину внаслідок пандемії COVID-19.