Церкви просять не нести на цвинтар штучні квіти у поминальні дні

Церкви просять не нести на цвинтар штучні квіти у поминальні дні - фото 1
Купівля штучних квітів напередодні поминального дня для українців є давньою звичкою чи навіть традицією, однак це повинно відійти у  минуле, оскільки шкодить довкіллю.

Екологічне бюро УГКЦ з цією проблемою бореться упродовж багатьох років, встановлюючи на входах до кладовищ спеціальні банери із закликами не нести на могили пластикові вінки та квіти.

З подібною інціатитвою проти плпстику на цвинтарях виступила і Комісія з питань екології Мукачівської греко-католицької єпархії. Звернення з цього приводу поширив католицький часопис CREDO.

"1-го листопада на Закарпатті, як і в деяких інших регіонах України, наслідуючи західну традицію зберігати пам’ять про померлих, приносять на цвинтар різнокольоровий пластик у вигляді штучних квітів і вінків, переважно не задумуючись про те, що ця практика шкідлива і не має нічого спільного з душею померлого.

Барвисті, яскраві, маленькі квіточки й величезні вінки — вибір пластикових прикрас, які заведено брати з собою на кладовище, здається нескінченним. Штучні квіти чи вінки не є співчуттям від родини, а більше стосуються ситуації «щоб не гірше, як у сусіда».
Ми повинні звертати увагу на справді важливі для спасіння речі, але не забуваючи і про естетичне оформлення кладовищ. Пластикова релігійна атрибутика не має духовної цінності.

Матеріал, із якого виробляються цвинтарні прикраси, не забезпечує тривалого «зовнішнього» життя.

Гарантувати, що пластик буде утилізовано відповідно до правил, неможливо", - наголошують у Комісії з екології МГКЄ і закликають:

"Звертаємось і апелюємо до здорового глузду та свідомої християнської відповідальності за себе, ближніх і все Боже створіння — природу, і просимо відмовитися від пластикових квітів та вінків на похоронних процесіях і цвинтарях".