"Військова допомога Україні це – боротьба за релігійну свободу", – Віктор Єленський

02 лютого, 11:10
Держава
"Військова допомога Україні це – боротьба за релігійну свободу", – Віктор Єленський - фото 1
Голова Державної служби етнополітики і свободи совісті Віктор Єленськийі, який перебуває у Вашингтоні з візитом, заявив, що відновити свободу релігії можна лише звільнивши окуповані території України та припинивши російські обстріли решти української території

"Це звільнення, як ми бачимо, може відбутися тільки у військовий спосіб. Тому військова допомога Україні це, по суті справи, боротьба за релігійну свободу. І чим більше вірян у Сполучених Штатах це усвідомить, тим вищим буде рівень релігійної свободи у світі", – сказав Єленський в інтерв’ю Українській службі Голосу Америки.

Після зустрічей у Державному департаменті США, Конгресі та у Комісії з питань релігійної свободи Єленський повідомив, що в Америці є "дуже добре усвідомлення того, що в Україні відбувається боротьба між добром і злом".

Віктор Єленський перебуває у Вашингтоні для зустрічей з представниками американського уряду, Конгресу та експертним середовищем, у рамках третього щорічного Українського тижня, який розпочався 29 січня і триватиме до 3 лютого.

За його словами, основну увагу українська делегація приділяє цього року зустрічам з протестантськими церквами США.

"Це – люди, які дуже чутливі до питань релігійної свободи. До цих людей ми б хотіли донести, що Росія робить на окупованих територіях з їхніми одновірцями", – зазначив Єленський.

Він наголосив, що делегація українських протестантів, які є членами Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій зустрілася зі спікером Палати представників Майклом Джонсом та іншими членами Конгресу від Республіканської партії, від яких залежить виділення Україні додаткової військової допомоги на суму понад 60 мільярдів доларів.

За інформацією організаторів, в рамках Українського тижня для кількох десятків членів української делегації заплановано більше 150 зустрічей на різних рівнях.

За даними спільного дослідження Місії Євразії та українського Інституту релігійної свободи, за час широкомасштабної агресії до листопада 2023 року в Україні повністю, або частково було знищено понад 630 церков та молитовних будинків, десятки священиків були заарештовані, викрадені та депортовані. Щонайменше двох священиків було вбито, двоє перебувають у російському полоні.

Священики Української Православної Церкви моляться разом зі своїми прихильниками після того, як чинили опір наказу уряду залишити монастирський комплекс Києво-Печерської Лаври в Києві, Україна, 1 квітня 2023 року.