Частину з “новобудів” на території Нижньої лаври доведеться знести, - Карандєєв

16 травня, 15:43
Суспільство
Частину з “новобудів” на території Нижньої лаври доведеться знести, - Карандєєв - фото 1
Частина споруд на території Нижньої лаври, які були передані у державне управління, будуть використовуватись як приміщення музейного призначення.

Про це повідомив в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, передає LB.ua.

Карандєєв разом із головою Комітету гуманітарної та інформаційної політики Микитою Потураєвим, генеральним директором Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Максимом Остапенком та фахівцями Міністерство культури та інформаційної політики України 15 травня проінспектували приміщення Нижньої Лаври.

“Ініціюємо створення фондосховища музейних цінностей у одному з приміщень. Безумовно, частина з “новобудів” потребує знесення і відновлення історичного ландшафту. Разом з тим, окремі будівлі можуть принести користь державі. Повертаємо нашу історію та державність в українську лавру”, – повідомив Карандєєв.

Торік у березні стало відомо, що УПЦ МП виселяють із лаври.

Мінкульт розпорядився утворити робочі групи з інвентаризації майна, які виявили численні порушення, як-от незаконні новобудови, пошкодження історичних будівель тощо. Попри судові рішення допустити комісію до перевірок і повернення будівель ченці УПЦ МП і деякі віряни перешкоджали її роботі. Однак поступово майно повертають у власність держави.