"Чекістський екзархат в Африці - це помста Кремля за ПЦУ", - архиєпископ Євстратій (Зоря)

"Чекістський екзархат в Африці - це помста Кремля за ПЦУ", - архиєпископ Євстратій (Зоря) - фото 1
"Кирил поліз в Африку", - написав у Facebok речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря) , коментуючи вчорашнє рішення Синоду РПЦ відкрити свої структури на території Александрійського Патріархату.

"В той час, як дві структури МП в Європі - колишня архиєпископія з центром у Парижі (на чолі з переманеним в РПЦ митрополитом Жаном) та єпархія РПЦЗ МП (на чолі з митрополитом в Німеччині Марком) перебувають в стані розриву євхаристійного спілкувння (sic!) - очільник МП патріарх Кирил поліз в Африку.

Немає жодного сумніву, що проект чекістського екзархату в Африці - помста Кремля і його спецслужб Блаженнійшому Патріарху Олександрійському Феодору за співслужіння з Предстоятелем ПЦУ на Імвросі. Перед цією подією в серпні з Москви саме таким і погрожували - призначити архієрея МП в Африку.

Тепер поставили явного чекіста з прізвищем Горбачов. І очевидно виділили бюджет на підкуп африканських кліриків, щоби з них ліпити «екзархат».

Куплена лояльність закінчиться відразу, як закінчаться гроші (як це було і з режимами «народної демократії» в часи СРСР). Але яма, яку московити вирішили викопати в Африці - обернеться проваллям для самої Моспатріархії.

Кремлівська патріархія - «Карфаген, який має бути зруйнований». Помісна Російська Церква, щоби залишитися православною, а не перетворитися остаточно в третьоримську секту, має позбутися цього породженого Сталіним і опанованого чекістами покруча", - йдеться у дописі речника ПЦУ.

Як РІСУ інформувала, РПЦ утворила свої єпархії на території Александрійського Патріархату.