Через аварійний серпантин у Полтаві руйнується Хрестовоздвиженський монастир
Про це повідомила речниця Полтавської міської ради Марина Сєрова 5 грудня, інформує Зміст.
Перебіг робіт обговорили під час наради Управління ЖКГ Полтави. Проект розробляє підрядник «Мостопроект». Фахівці провели топографо-геодезичні роботи, на основі яких створили топографічний план. Також провели інженерно-геологічні дослідження, що надали дані про стан ґрунтів і ризики зсувів.
Окрім цього, фахівці дослідили споруди Хрестовоздвиженського монастиря. Там зафіксували руйнування та отримали важливі дані для збереження цього об’єкта під час будівельних робіт.
Під час зустрічі погодили основні рішення щодо ремонту та додали до розробки проєкту компенсаційну висадку дерев, реконструкцію мереж та відновлення під'їзних шляхів.
У лютому 2025 року підрядник має надати готовий проект.
Розроблення проєкту замовляють вдруге, адже від ідей попереднього проектанта влада міста відмовилася, бо вони здалися нереалістичними для виконання.
ЗМІСТ писав, що попереднім проектувальникам за креслення серпантину на Червоний шлях не платили, проте кошти витратили на вишукувальні роботи.
«Рішення про розірвання договору не є сюрпризом для підрядника. Ми неодноразово проводили зустрічі, бо управління всіляко сприяло організації. Ми отримали ще одну концепцію та креслення і зрозуміли, що це заходить у глухий кут, бо конструктивного рішення немає», – сказав начальник Управління житлово-комунального господарства Тарас Панасенко.
Попереду планували зустрічі з кількома новими проєктантами. Тарас Панасенко говорив, що хочуть працювати з компаніями, які займалися великими проєктами на кшталт ремонту мостів тощо. Для проєктування УЖКГ оголошувало тендер на розроблення проєкту капремонту вулиці. Роботи виконувало ТОВ «ВЛАСТ-БУД» за 1 млн 490 тис. грн.
Згодом з фірмою «Мостопроект» уклали договір на розроблення проекту капремонту по вул. Паїсія Величковського. До січня 2025 року фірма розробити проєкт капремонту по вул. Паїсія Величковського в межах аварійної ділянки, від вул. Лугова до примикання на вул. Лисенка.
У проекті компанія має передбачити:
- заходи для забезпечення стійкості земляного полотна;
- заходи для укріплення зсувонебезпечної ділянки;
- влаштування підпірних стінок;
- влаштування дренажів;
- влаштування водовідведення;
- дорожній одяг проїзної частини;
- влаштування тротуару;
- влаштування велосипедної доріжки;
- влаштування штучного освітлення.
Роботи коштуватимуть 2 млн 745 тис. грн.