Через хворобу Папа не зміг завершити Тиждень молитов за єдність християн, але дав три настанови

27.01.2021, 09:46
Католики
Через хворобу Папа не зміг завершити Тиждень молитов за єдність християн, але дав три настанови - фото 1
25 січня у базиліці святого Павла зібралися представники різних християнських спільнот Вічного Міста, щоб урочисто завершити Тиждень молитов за єдність християн.

Через невралгію сідничного нерва Папа Франциск не зміг, як це було заплановано, очолити це екуменічне моління, тож доручив це зробити кардиналові Куртові Кохові. Голова Папської Ради сприяння єдності між християнами зачитав проповідь від імені Глави Католицької Церкви, інформує Радіо Ватикану.

Перед початком вечірні Курт Кох разом з представником Православної та Англіканської Церков зійшов до крипти перед головним престолом, аби помолитися перед гробом святого Павла.

У проповіді Папа говорив про три рівні єдності. Він запропонував образ єдності, як три концентричні кола.

Першим колом, отим найцентральнішим, є «перебувати в Ісусі». Саме звідсіля розпочинається «шлях кожного до єдності». «Особиста молитва, перебування з Ісусом, адорація, є суттю перебування в Ньому, пояснив у тексті мпромови Папа.

Другим колом, на яке вказує Святіший Отець, є єдність із християнами. За його словами, ми гілки «того самого винограду» та є «сполученими посудинами». Тож якщо молимося Богові «в дусі та істині», з цього випливає «необхідність любити інших», - пише Папа.

«Бо для того, щоб любити, – відповідає Наступник святого Петра, – потрібно зняти з себе все те, що збиває нас з дороги, спонукаючи зосереджуватися на собі самих...Просімо, отже, в Отця, аби повідтинав від нас наші упередження щодо інших і світські прив’язання, що заважають повній єдності між усіма Його дітьми. Так очищені в любові, зуміємо відкласти на другий план земні поміхи та перешкоди часу, що сьогодні відволікають нас від Євангелія».
Т

ретім, найширшим колом, каже Папа, є все людство. В цій сфері Папа пропонує замислитися над дією Святого Духа, Який є «живильними соками» в тій виноградній лозі-Христі. Він «віє де забажає» та всюди хоче привести до єдності, спонукуючи нас любити «не тільки тих, які нас люблять і думають як ми», але «всіх, як цього навчав Ісус». Він чинить нас здатними прощати кривду та спонукає бути «креативними в любові». Він нагадує, що ближнім є не тільки той, хто поділяє наші цінності, але що ми покликані «ставати ближніми для всіх».