Через коронавірус мусульмани Криму не будуть масово святкувати Курбан-байрам

Через коронавірус мусульмани Криму не будуть масово святкувати Курбан-байрам - фото 1
Підконтрольне Росії Духовне управління мусульман Криму і Севастополя (ДУМКС) вирішило обмежити проведення масових заходів у рамках святкування Курбан-байраму через погіршення ситуації з коронавірусом на півострові. Цьогоріч Курбан-байрам випадає на 20 липня і буде відзначатися до вечора 23 липня.

Про це йдеться в повідомленні Крим.Реалії з посиланням на пресслужбу ДУМКС.

«Ми повинні вживати всіх можливих заходів, щоб мінімізувати можливість зараження людей. Ми всі знаємо, що місця масового скупчення є сприятливим середовищем для поширення інфекційних захворювань. Усвідомлюючи, що у нас сьогодні складна ситуація з новою коронавірусною інфекцією, ми не можемо піддавати життя людей небезпеці. У зв'язку з цим обмежуємо масові святкування», – заявив підконтрольний Москві голова ДУМКС Еміралі Аблаєв.

Як уточнюється, в управлінні допускають проведення невеликих дитячих святкових програм у дворах мечетей чисельністю до 50 осіб.

Курбан-байрам –​ одне з найбільших свят мусульман, що знаменує закінчення хаджу, паломництва в Мекку. Відзначається через 70 днів після свята Ораза-байрам.

Курбан-байрам в перший день починається із загальної ранкової молитви на великих площах, після чого повсюдно починають різати тварин. Ця традиція сягає корінням в стародавню історію про те, як Всевишній зупинив пророка Ібрагіма, не дозволивши йому принести в жертву сина Ісмаїла, наказавши йому в останній момент зарізати барана.