Через пандемію коронавірусу УГКЦ знайшла нові форми душпастирства та зробила соціальне служіння пріоритетним

20.06.2020, 18:27
Католики
УГКЦ - фото 1
УГКЦ
УГКЦ розвиває нові способи душпастирства в умовах карантину. Йдеться про онлайн зустрічі єпископату УГКЦ з Главою Церкви, на яких обговорюються найважливіші моменти життя та розвитку Церкви.

Так, 17 червня 2020 року з Предстоятелем Церкви спілкувалися владики УГКЦ з США і Канади, а 19 червня, відбулася зустріч з владиками, що здійснюють своє служіння в Бразилії, Аргентині, Австралії, Новій Зеландії та Океанії. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Наступного тижня в онлайн-зустрічі з Предстоятелем УГКЦ будуть спілкуватися владики, які виконують своє служіння в країнах Центральної та Західної Європи.

Зустріч організовує та технічно супроводжує Секретаріат Синоду єпископів УГКЦ.
Секретар Синоду єпископів владика Богдан Дзюрах веде протоколи таких зустрічей.
Блаженніший Святослав в ході спілкування з владиками підкреслив історичну вагу таких онлайн конфренцій, оскільки вони показують, що навіть за умов карантину, коли можливість подорожей різко обмежена, Церква продовжує свою місію.

Під час першої онлайн-зустрічі Синодальні Отці зосередили свою увагу на питаннях душпастирського характеру. Передовсім митрополит Борис Ґудзяк, Голова синодальної Робочої групи з опрацювання Душпастирського плану УГКЦ на період до 2030 року, представив напрацювання цієї Робочої групи.

Йдеться про досвід, здобутий в ході реалізації Програми «Жива парафія — місце зустрічі з живим Христом» (2011–2019 роки). Робоча група здійснила опитування представників духовенства і мирян УГКЦ з різних частин світу. Учасники онлайн-зустрічей погодилися продовжити процес такого слухання духовенства і мирян в своїх єпархіях, щоб залучити до душпастирського планування якомога ширше коло активних вірян в Україні та на поселеннях

Іншою темою обговорення було соціальне служіння Української Греко-Католицької Церкви. Ця тема набирає особливої ваги в час, коли до вже існуючих проблем в Україні і у світі, додалася криза, пов’язана з пандемією коронавірусу.

В умовах, коли значна частина суспільств зазнає різкого зубожіння, покликанням Церкви є не лише посилена молитва за подолання цього лиха на медичному та соціально-економічному рівнях, але й надання посильної допомоги найбільш уразливим верствам населення всюди там, де діє УГКЦ.

Найближчим часом Синодальні Отці випрацьовуватимуть практичні пропозиції соціальних ініціатив, які Церква могла б реалізувати на різних рівнях, щоб щораз краще нести поміч людям, які переживають духовні, психологічні і матеріальні труднощі.

Учасники зустрічей наголошували на тому, що в центрі турботи Церкви завжди була і має надалі залишитися людина у всіх вимірах її буття — духовному, психологічному і фізичному.
Єпископи прийшли до висновку, що досвід душпастирства в умовах пандемії виявив суттєву роль, яку відіграє для релігійного виховання християнська сім’я і родина. Тому в фокусі особливої душпастирської уваги повинна перебувати в найближчі роки сім’я, родина і дорослі віряни, які формують зі своїми найближчими «Домашню Церкву» як здорову основу Церкви і суспільства.