Через ріст випадків COVID-19 УГКЦ видала  рекомендації для безпечної участі в богослужіннях

27.06.2020, 08:42
Католики
«Богослужбові рекомендації на час вірусної епідемії». - фото 1
«Богослужбові рекомендації на час вірусної епідемії».
Джерело фото: УГКЦ
Поширення коронавірусної інфекції COVID-19 стало серйозним викликом для глобальної людської спільноти. Цей виклик відчули й церковні спільноти УГКЦ, яким довелося підлаштовувати духовні практики та літургійні звичаї до загальних вимог гарантування безпеки вірян.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, Антикризовий центр оприлюднив для вірних «Богослужбові рекомендації на час вірусної епідемії».

Правила розробляла Літургійна комісія та Комісія у справах охорони здоров’я . Про це сказав голова Антикризового центру УГКЦ о. Любомир Яворський.

В УГКЦ наголосили, шо для Церкви є дуже важливо, щоби культові споруди були безпечними місцями, а Святі Тайни та інші богослужіння звершувалися в гідний спосіб. Із рекомендаціями ознайомилися в Міністерстві охорони здоров’я України, де, як наголошує о. Любомир, визнали безпечним такий спосіб участі в богослужіннях.

«Богослужбових рекомендаціях на час вірусної епідемії» йдеться, зокрема, про дотримання правил особистої гігієни, поведінку в храмі, спосіб уділення Святих Таїнств, звершення богослужінь, паломництв тощо.

У Антикризовому центрі УГКЦ наголошують, що ці рекомендації мають не обов’язковий, а дорадчий характер. Їх дотримання свідчитиме про відповідальне ставлення християн до нових викликів.

Антикризовий центр діє в Українській Греко-Католицькій Церкві з березня 2020 року, від початків поширення пандемії в Україні. За допомогою цього координаційного центру Церкві вдалося об’єднати зусилля для запобігання поширенню пандемії та подолання її численних наслідків.