Через загострення ситуації на сході України Карітас мобілізовує свою роботу

Через загострення ситуації на сході України Карітас мобілізовує свою роботу - фото 1
Карітас України для зміцнення мережі та розвитку ще наприкінці літа 2021 року розпочав підготовку до можливої ескалації конфлікту. Останні два місяці за сприяння партнерів тривають посиленні навчання працівників та підготовка до можливої комплексної надзвичайної ситуації.

За повідомленням офіційного сайту "Карітас-України", на сьогодні в кожному з місцевих осередків Карітасу, зокрема на сході України, проходять тренінги з розгортання польових кухонь, тимчасових притулків, та в разі потреби надання допомоги людям, котрі будуть змушені покинути власні домівки через воєнні дії.

Вимушених переселенців готові приймати в Дніпрі, Полтаві, Запоріжжі а також на Західній Україні – в Хмельницькому, Івано-Франківську, Тернополі та Львові.

“Ми робимо все можливе, щоб навіть в умовах надзвичайної ситуації мати можливість надавати потребуючим допомогу і підтримку, як ми це робимо на сході України з 2014 року. Ми тісно співпрацюємо з церковними структурами та місцевою владою, щоб в разі потреби бути готовими до нових викликів, та загроз””, – зазначає Президент Карітасу України Тетяна Ставнича.

Через відновлення постійних обстрілів з урахуванням небезпеки для соціальних працівників на сьогодні припинено виїзди в буферну зону до 2 березня, команди місцевих осередків Карітасу працюють лише на місцях.

Психосоціальний супровід переведено в онлайн форму підтримки і, як зазначають менеджери Карітасу України, запитів саме на таку підтримку суттєво побільшало.

Надходять і запити про допомогу людям, що останніми днями постраждали від обстрілів. Люди стурбовані, зокрема ті, хто пережив події 2014-2015 років, вони мають жахливий досвід і понад усе не хочуть пережити втрату близьких, втрату рідного дому, втрату життя, до якого звикли.

Постійні обстріли та невизначеність ситуації додають значного напруження. Спогади про події восьмирічної давності, котрі почали стиратись з пам’яті, знову оживають і спричиняють неймовірний стрес. Ситуація тривожна і дуже швидко змінюється, тому обговорюється можливість релокації локальних осередків, що знаходяться в безпосередній близькості до лінії розмежування задля безпеки працівників та їх родин та можливості подальшого надання допомоги потребуючим.

На даний момент всі осередки Карітасу працюють в повному об’ємі на своїх місцях.

Нагадаємо, з 2014 року Карітас України надає допомогу постраждалим від воєнних дій на сході України, серед яких як вимушені переселенці так і мешканців ізольованих населених пунктів вздовж лінії фронту. Допомога є цілісною у зусиллях задовольнити комплексні потреби людей і включає: дистрибуцію продуктів харчування, питної води, гігієнічних наборів, надання матеріалів для відновлення житла, медичну допомогу та психосоціальний супровід, грошову допомогу на розвиток та підтримку малого бізнесу, сільського господарства. Карітас розробляє та впроваджує програми для виявлення і задоволення потреб найбільш вразливих груп, включаючи дітей, літніх людей та людей з інвалідністю.