"Чергова порція напівправди, - митрополит Олескандр (Драбинко) про 30-річчя "самостійності" УПЦ МП

"Чергова порція напівправди, - митрополит Олескандр (Драбинко) про  30-річчя "самостійності" УПЦ МП - фото 1
Митрополит ПЦУ Олександр (Драбинко) відреагував на матеріали, які публікують представники УПЦ МП у зв'язку із відзначенням "30-річчя автономії" своєї Церкви.

На думку єрарха ПЦУ, усі публікації на цю тематику є черговою порцією брехні. Про це митрополит написав у себе у Фейсбуці.

"Управління справами РПЦвУ (УПЦ) видало чергову порцію напівправди (а отже - брехні), винісши іі в самий заголовок публікуємого матеріалу: "30 лет автономии Украинской Православной Церкви"", - зазначив архиєрей.
Митрополит ПЦУ зауважив, що УПЦ МП нікол не була "автономною".

"Українська Православна Церква", нажаль, ніколи АВТОНОМНОЮ не була і не є сьогодні. Статутні документи як РПЦ так і самої УПЦ чітко про це говорять іменуючи її "самокерованою з правами широкої автономії".
УПЦ - сукупність єпархій і тд. Російської Церкви на території держави Україна. "Права широкої автономії" - це лиш права, а не канонічний статус. Сьогодні права є - завтра їх нема.

'Чергова порція напівправди, - митрополит Олескандр (Драбинко) про  30-річчя 'самостійності' УПЦ МП - фото 60165

 

Митрополит повідомив, що граматота, яку Патріарх Алексій ІІ дав УПЦ нині зберігається у владики Філарета.

"Ці "права" надані в особистій грамоті бувшому Київському митрополиту Філарету (Денисенко) і оригінал грамоти зберігаєтья саме в нього. Грамота по своїй суті документ не канонічний. Вона описує правила поведінки і вікно можливостей, але не дає конкретної, визнаної світовою православною спільнотою канонічної відповіді на запитання: "ХТО ТИ, УПЦ?", "Де твій паспорт?", "Хто твоя мати?" Чи не варто вже престати гратися "канонічним словоблудством" із своєю ж паствою? Скажіть людям правду", - наголосив архиєрей.

'Чергова порція напівправди, - митрополит Олескандр (Драбинко) про  30-річчя 'самостійності' УПЦ МП - фото 60166