Черговий "судний день": 43-річна свідок Єгови стала 61 жертвою за віру судової системи Росії

22 січня, 12:11
Світові
Суддя Облученского районного суду Єврейської автономної області РФ Ольга Афанасьєва визнала 21 січня 43-річну медсестру Анастасію Сичову винною в участі в забороненій організації та засудила її до двох років позбавлення волі умовно з випробувальним 2-річним випробувальним терміном і c 6 місяцями обмеження свободи.

Таке покарання рекомендував держобвинувач, передає кореспондент Порталу "Credo.Press" з посиланням на джерела в середовищі російських свідків Єгови.

Анастасію Сичову визнали винною за участь в богослужіннях і спілкування з одновірцями. Таким чином, Анастасія Сичова стала 61-м громадянином РФ, визнаним винним в екстремістській діяльності за сповідання віри свідків Єгови. Вирок у законну силу не вступив; віруюча своєї провини не визнає і буде його оскаржувати.

За словами Анастасії Сичов, «в кримінальній справі немає постраждалих. Жодна людина не постраждала від моїх дій». Після перегляду в суді відеозаписів богослужінь Анастасія Сичова пояснювала, що під час обговорень біблійних навчань звучали не екстремістські ідеї, а заклики співчувати іншим, що допомагає виправитися тим, хто веде асоціальний спосіб життя. Віруюча підкреслила: «Ми намагаємося не просто не проявляти ненависті до людей, а навіть викорінювати такі думки. Я не зможу бути другом Бога, завдаючи біль ближньому. Ніхто з учасників процесу не зазначив, що у мене була ненависть до інших людей. [...] Свідки Єгови жодним чином не пов'язані з екстремізмом, навпаки, вони проявляють любов один до одного і до інших людей ».

Трьома роками раніше, в травні 2018 року, в місті Біробіджані щодо місцевих свідків Єгови пройшла спецоперація ФСБ за участю 150 силовиків під кодовою назвою «Судний день». В результаті відносно 22 віруючих були порушені 19 кримінальних справ. Справа стосовно Сичової була порушена 25 вересня 2019 року. Більше року віруюча перебувала під підпискою про невиїзд (з 1 жовтня 2019 року). Справу протягом 5 місяців розслідував Слідчий відділ УФСБ Росії у Єврейській автономній області. В основі справи лежать відеоматеріали богослужінь і записи телефонних розмов Анастасії, в яких, на її думку, не тільки відсутні ознаки екстремізму, але, навпаки, проявляється повага до співрозмовників.

Звинувачення російських свідків Єгови в організації діяльності екстремістської організації пов'язано з тим, що в квітні 2017 року Верховний суд Росії ухвалив рішення про визнання Управлінського центру свідків Єгови в Росії і 395 місцевих релігійних організацій цієї конфесії екстремістськими і ліквідував їх.