Чин похорону Героя України Дмитра Коцюбайла очолив єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ Йосиф Мілян

11 березня, 10:00
Суспільство
Чин похорону Героя України Дмитра Коцюбайла  очолив єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ Йосиф Мілян - фото 1
Дмитра Коцюбайла «Да Вінчі» похоронили на Аскольдовій могилі в Києві.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, попрощатись з Героєм України до храму Святого Миколая Чудотворця УГКЦ прибули священики, капелани, побратими, родина та близькі полеглого воїна Дмитра.

Звертаючись до присутніх, владика Йосиф висловив слова співчуття родині та близьким від імені Глави УГКЦ Блаженнішого Патріарха Святослава. «Патріарх пам’ятає, як військовий Дмитро приходив до Патріаршого собору та щиро молився до Бога. Сьогодні ми усі молимося за його вічний упокій у Царстві Небесному», — зазначив він.

Чин похорону Героя України Дмитра Коцюбайла  очолив єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ Йосиф Мілян - фото 110211

Також єпископ зауважив, що Дмитро дістав визнання в народі, адже став народним Героєм, він став визнаним в державі, бо має золоту зірку Героя. «Дмитро визнаний своїм родом та нацією. Саме ці зірки найбільш вагомі. Але передусім Дмитро був слугою Божим, був одним із нас у своїй Церкві. Був сином матері, був сином народу. Був сином і тим, який наслідував Бога у Його Заповідях. Бо Він — його Творець, Який влив йому в душу надзвичайну відвагу та любов до своєї України», — сказав владика Йосиф.

Похоронили Дмитра Коцюбайла неподалік храму Святого Миколая Чудотворця УГКЦ на Аскольдовій могилі.

Перед цим похоронні богослужіння і прощання із захисником України відбулися у с. Бовшів, що на Івано-Франківщині, а відтак у Михайлівському монастирі та на майдані Незалежності в Києві.