Чиновнику довелося самому відспівувати сусіда, який помер через COVID-19, бо священик злякався і втік

18 січня, 09:50
Суспільство
Чиновнику довелося самому відспівувати сусіда, який помер через COVID-19, бо священик злякався і втік - фото 1
Колишній заступник голови Монастирської ради Павло Дронь розповів, як весною минулого року року йому довелося самому ховати покійника, який помер від коронавірусу. Священик відмовився виконувати свій обов'язок, бо боявся заразатися.

Своїми спогадами чиновник поділився із виданням Шотам.

"Монастириська називали “українським Уханем”, бо на початку пандемії у нас була найбільша кількість хворих на коронавірус. Тоді у людей почалась масова паніка — вони не знали, що робити, боялись виходити на вулицю, панікували від кожної новини. У лікарнях зовсім не було забезпечення — ні масок, ні захисних костюмів, ні обладнання. Тоді я ще був заступником голови районної ради, і ми одразу почали діяти. Нам вдалось налагодити постачання захисних костюмів для лікарів, ми купили апарати і змогли забезпечити лікарню всім необхідним на два наступні місяці", - зазначив він.

Через паніку люди іноді реагували неадекватно.

"У нас був такий кумедний випадок, коли жінка викликала пожежну машину, щоб їй продезінфікувати подвір’я. Вона розмовляла з сусідкою, а та два рази плюнула на подвір’я. Звісно, на такий дзвінок не реагували, адже і так вистачало роботи з дезінфекції — щодня вулицями їздили машини, які обробляли тротуари, майданчики і під’їзди", - пригадав він.

Екз-заступнику голови Монастирської ради тоді доводилося виконувати не властиві чиновнику функції.

"Мені, як екс-заступнику голови районної ради, одного разу довелось хоронити людину, яка померла від коронавірусу. То було 2 травня, якраз мій день народження. Я був на похороні, туди прийшов священик, але він злякався і пішов із цвинтаря ще до процедури поховання. Я спіймав його за рясу і попросив залишитись, а він сказав: “Хороніть собі самі”. Що мені і довелось зробити. Сільський голова був мені за дяка, а я священиком. Родичі померлого були не проти, і ми провели процедуру поховання", - розповів Павло Дронь.