Член Синоду Елладської Церкви запропонував позбавити РПЦ автокефалії на п'ять років

11.02.2022, 15:04
Світові
Член Синоду Елладської Церкви запропонував позбавити РПЦ автокефалії на п'ять років - фото 1
Митрополит Перистерійський Григорій пропонує позбавити на п'ять років автокефалії РПЦ у покарання за створення схизми та створення екзархату в Африці, на території Александрійського Патріархату.

Про це повідомляє Портал Credo.

Він також пропонує позбавити сану єпископа, який за рішенням Синоду РПЦ призначений патріаршим екзархом в Африці.

Перистерійська митрополія входить до єпархій Елладської Архиєпископії, відвідування яких паломниками «не благословляється» РПЦ, оскільки їхні єрархи визнають ПЦУ. Митрополит Григорій очолив митрополію кілька місяців тому.

В інтерв'ю телеканалу Orthodox TV митрополит Григорій охарактеризував створення екзархату РПЦ в Африці як розкольницьку акцію. Він вважає, що надання автокефалії Української Церкви є лише приводом, а не причиною цього діяння. Єрарх назвав нелогічним те, що РПЦ виступила проти Александрійського Патріархату.
"Питання - чому вона починає з Александрії? Вона має розпочати із Вселенської Патріархії спочатку. Він видав автокефалію", - сказав митрополит.

За його словами, ці дії РПЦ підривають усю еклезіологічну та канонічну систему Церкви. Митрополит нагадав, що автокефалію Московській Церкві надали у 1589 році з двома умовами – вести діяльність у межах своєї території та спілкуватися з іншими Церквами. Ці дві умови, на його думку, Москва не дотримується.