• Головна
  • Новини
  • Члени науково-консультативної ради при Держкомнацрелігій обговорили проект Концепції державної етнонаціональної політики України...

Члени науково-консультативної ради при Держкомнацрелігій обговорили проект Концепції державної етнонаціональної політики України

04.02.2010, 12:50
Члени науково-консультативної ради при Держкомнацрелігій обговорили проект Концепції державної етнонаціональної політики України - фото 1
Основними завданнями державної етнонаціональної політики є утвердження атмосфери толерантності, забезпечення громадянам рівних можливостей незалежно від раси, політичних, релігійних переконань.

_1.jpgКИЇВ – Під головуванням Заступника Голови Державного комітету України у справах національностей та релігій Андрія Попка 3 лютого відбулося засідання науково-консультативної ради з питань етнонаціональної політики при Держкомнацрелігій. Основним питанням порядку денного стало обговорення проекту Концепції державної етнонаціональної політики України. Про це 4 лютого повідомила прес-служба Держкомнацрелігій.

У документі зокрема зазначено, що головною метою етнонаціональної політики України є розвиток і консолідація української політичної нації, що передбачає збереження та розвиток культурної, мовної самобутності української нації, національних меншин та етнічних груп на основі забезпечення прав і свобод людини та громадянина.

Основними завданнями державної етнонаціональної політики, як це визначено в проекті Концепції, є створення належних умов для забезпечення рівноправних відносин представників української нації, національних меншин та етнічних груп, які проживають в Україні, утвердження атмосфери толерантності, міжетнічної злагоди в українському суспільстві, забезпечення рівних можливостей в економічній, соціальній, політичній і культурній сферах життя суспільства для всіх її громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних переконань, статі, етнічного i соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних та інших ознак.

У ході обговорення учасники засідання висловили свої пропозиції та зауваження щодо запропонованого документу, які будуть враховані та внесені відповідні зміни до наступного засідання. Також було прийнято рішення розмістити доопрацьований варіант проекту Концепції на офіційному веб-сайті Комітету.