Члени Синоду єпископів УГКЦ склали синодальну присягу

07.07.2022, 08:53
Католики
Члени Синоду єпископів УГКЦ склали синодальну присягу - фото 1
У Перемишлі (Польща) 6 липня напередодні урочистого відкриття Синоду єпископів Української Греко-Католицької Церкви 2022 року архиєреї провели Молебень до Святого Духа, склали синодальну присягу і процесійно перенесли Святе Євангеліє до зали засідань.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

На Синод з’їхалися єпископи УГКЦ з усього світу: України, Західної Європи, Північної та Південної Америки, Австралії. Молебень до Святого Духа очолив Патріарх УГКЦ Святослав.

Після спільної молитви єпископи склали присягу про нерозголошення інформації щодо осіб, а також усього того, що може зашкодити Церкві. За традицією, першим присягу склав найстарший за єпископською хіротонією владика Іван Мартиняк, єпископ-емерит Перемисько-Варшавської архиєпархії.

Крім єпископів-членів Синоду, присягу про зберігання таємниці склали і священики, які під час Синоду виконують секретарські та організаційні функції, та інші члени Синоду.

Відтак до зали, де відбуватимуться синодальні засідання, було процесійно перенесено Святе Євангеліє. За традицією, свічку і Євангеліє несли наймолодші за єпископською хіротонією архиєреї: владика Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Ґданський, владика Микола Бичок, єпископ Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла, і владика Степан Сус, єпископ Курії Верховного Архиєпископа УКГЦ.

7 липня о 10:00 (11:00 за київським часом) в катедральному соборі Святого Івана Хрестителя у Перемишлі розпочнеться Архиєрейська Божественна Літургія, відбудеться прочитання Декрету та урочисте відкриття Синоду Єпископів 2022 року. Літургію наживо транслюватиме «Живе телебачення».

7-15 липня у Перемишлі (Польща) проходить Синод єпископів УГКЦ 2022 року, головною темою якого є «Синодальність і соборність: досвід УГКЦ».